Anja Rubik wspiera organizację Dziewuchy Dziewuchom, która walczy z planami zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Między innymi przez to, wiele osób myśli, że popiera ona aborcję. Jak sama wyjaśnia, wcale tak nie jest, to zwykłe pomówienia.
Wiele osób pisze, że jestem zwolenniczką aborcji. To nieprawda, jestem zwolenniczką tego, żeby zgwałcona kobieta miała prawo zadecydować, czy chce przez 9 miesięcy nosić w sobie dziecko, którego nie planowała i które przypomina jej o potwornej traumie - tłumaczy Anja w w wywiadzie dla Grazia
A Wy, jakie macie stanowisko w tej sprawie?