NewsyPiasek zrobił coming out! Nagrał piosenkę o „nim”, a w wywiadzie wygłosił przełomowe słowa. "Mówię o tym z uśmiechem"

Piasek zrobił coming out! Nagrał piosenkę o „nim”, a w wywiadzie wygłosił przełomowe słowa. "Mówię o tym z uśmiechem"

Andrzej Piaseczny
Andrzej Piaseczny
Zuza Maciejewska

08.05.2021 08:40, aktual.: 08.05.2021 19:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Andrzej Piaseczny od wielu lat jest na fali popularności. Tworzy piosenki, które przypadają do gustu słuchaczom, a także pojawia się w programach rozrywkowych. Wziął udział w produkcji Starsza pani musi fiknąć, gdzie wystąpił razem ze swoją mamą, był też jurorem w formatach typu The Voice. 

Piosenkarz co jakiś czas udziela wywiadów. O ile chętnie wypowiada się na tematy zawodowe, o tyle sprawy prywatne komentuje nieco bardziej oszczędnie. W jednym z wywiadów powiedział, że nie pokazuje się z ukochaną osobą, bo nie chce związku na pokaz. Ujawnił, że jest w szczęśliwej relacji i nie wyklucza ślubu:

Nie chcę istnieć w przestrzeni medialnej jako: „dobrze, a to jest moja żona” czy: „to jest mój mąż”, „to są moje dzieci” itd. „Popatrzcie jak my żyjemy”. Gdybym chciał wstąpić w związek małżeński, to być może pokazałbym to światu wtedy. Jako kropkę nad „i” – powiedział w Kulisach Sławy Extra.

Andrzej Piaseczny o piosence Miłość. Odważne słowa

Niedawno Piaseczny gościł w Radiu ZET, gdzie promował nową płytę 50/50. Opowiedział m.in. o kulisach powstania albumu. Znajdują się na nim piosenki, które stworzył z innymi, znanymi artystami. W duecie z Andrzejem śpiewają m.in. Kuba Badach, Kayah oraz Majka Jeżowska:

Wydanie tej płyty jest ucieczką od podsumowań. Zaprosiłem dziesięcioro moich przyjaciół, którzy wyprodukowali mi utworu.Spełniły się dwie moje prośby. Ta płyta jest przede wszystkim wesoła, ale i charakterna. Każdy artysta jest wyrazisty i mam nadzieję, że krążek też zostanie tak odebrany.
Nowa płyta Andrzeja Piasecznego 50/50
Nowa płyta Andrzeja Piasecznego 50/50

Piaseczny opowiedział też o utworze, który znajduje się na krążku, Miłość. Pojawia się w nim fragment "nie możesz zasnąć i przestać śnić, a życie chciałbyś dzielić tylko z nim". Piosenkarz w wywiadzie podkreślił, że nie można nikogo wykluczać przez pryzmat tego, kogo kocha:

Piosenka „Miłość” jest odważnym utworem. Chociaż co to za odwaga. Na świecie to są normalne rzeczy, w Polsce jeszcze nie do końca. W tej piosence mówię o tym, że każdy rodzaj miłości jest bardzo ważny i dobry. Nie wolno nikogo wykluczać. Najważniejsza jest miłość, a nie to, kto kogo i dlaczego kocha. Niech wszyscy się kochają, jeśli tylko chcą.

Andrzej Piaseczny zdobył się na przełomowe słowa, które mogą brzmieć jak coming out. Powiedział, że wspomniana piosenka, w której śpiewa "o nim", jest o jego życiu. Mówi o tym z uśmiechem na twarzy:

Piszę o jakichś swoich sprawach. To jest bardzo proste. Bardzo długi czas myślałem o tym, że wystarczy być dobrym człowiekiem po to, żeby wzbudzić w innych ludziach sympatię. Żeby dawać przykład tolerancji i akceptacji do człowieka. Nie do geja, tylko do człowieka. Nasza rzeczywistość społeczno-polityczna zmusza do tego, aby się określać, jeśli masz inne preferencje. Tak, to jest piosenka o mnie. Mówię o tym z uśmiechem.

Nowa płyta Andrzeja Piasecznego 50/50 już trafiła do sprzedaży.

Najważniejszy tytuł LGBT także zachwycony jest deklaracją Piaska. Na Instagramie magazynu pojawił się post, w którym między innymi napisano:

(...) Jak pewnie wielu z Was zdaje sobie sprawę, czekaliśmy na ten coming out długo - i wreszcie jest! Pamiętajcie przy tym, że w coming outach nie chodzi o to, kto wiedział (lub podejrzewał) wcześniej, ale o to, kto MÓWI, kto daje sobie PRAWO do powiedzenia o sobie. Piasek dał sobie to prawo - i z tego dziś BARDZO się cieszymy!

Piaseczny ocenia rząd Andrzeja Dudy

Andrzej Piaseczny udzielił też wywiadu Onet Rano. Wypowiedział się na tematy związane z polityką i nawiązał do prezydenta Andrzeja Dudy:

Każdy człowiek, który jest rozpoznawalny, staje przed tym dylematem. Mówić czy nie mówić? Szczerze się przyznaję, że przez bardzo długie lata nic nie mówiłem. Myślałem, że nie potrafię, nie mam takiego języka, który w twórczości byłby jak Kazik czy Taco. Ale w pewnym momencie pomyślałem, że wyłączanie telewizora na kanałach informacyjnych nie pomaga, niestety. Polityka ingeruje, wchodzi powoli do naszego łóżka. Kiedy wygrywa się wybory na prezydenta, strasząc gejami, Niemcami i Żydami, to trzeba wstać i powiedzieć: nie zgadzam się z tym.

Piosenkarz dodał, że w ostatnich wyborach nie wygrali jego faworyci. Uważa, że rządzący nie szanują obywateli:

Chciałbym, żeby ten kraj wyglądał inaczej, mimo to że biorę udział we wszystkich wyborach, głosuję i powiedzmy, moje poglądy nie zwyciężyły, to nie znaczy, że nie można mnie nie zauważać. Kiedy zdobywa się władzę, to trzeba szanować całą resztę. Niestety, to się nie dzieje. Szacunku nie ma i o nim mówię w mojej piosence.

Podzielacie opinię Andrzeja Piasecznego?

Andrzej Piaseczny
Andrzej Piaseczny
Nowa płyta Andrzeja Piasecznego 50/50
Nowa płyta Andrzeja Piasecznego 50/50
Andrzej Piaseczny - jadalnia
Andrzej Piaseczny - jadalnia
Andrzej Piaseczny - dom
Andrzej Piaseczny - dom
Andrzej Piaseczny i Majka Jeżowska
Andrzej Piaseczny i Majka Jeżowska
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także