NewsyDramatyczne wyznanie Andrzeja Niemczyka: "Obiecuję, że przed śmiercią..."

Dramatyczne wyznanie Andrzeja Niemczyka: "Obiecuję, że przed śmiercią..."

Andrzej Niemczyk przed śmiercią chce się pogodzić ze swoją córką
Andrzej Niemczyk przed śmiercią chce się pogodzić ze swoją córką
Milena Majek

09.03.2016 09:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Początek roku to cała masa smutnych wiadomości. Już nie raz informowaliśmy o chorobach wielu osób ze świata sportu oraz show-biznesu.

Niedawno informowaliśmy, że jeden z najbardziej utytułowanych trenerów w historii polskiej siatkówki walczy o życie w szpitalu. Mowa o Andrzeju Niemczyku. Szkoleniowiec zdobył z kobiecą reprezentacją Polski dwa złote medale mistrzostw Europy, kolejno w 2003 i 2005 roku. Okazuje się, że Niemczyk przebywa w szpitalu na Oddziale Intensywnej Terapii. Trafił tam z podejrzeniem zapalenia płuc. Niemczyk skończył niedawno 72 lata. Poważne problemy zdrowotne miał już jakiś czas temu. W przeszłości zmagał się bowiem z nowotworem węzłów chłonnych. W 2005 roku tę walkę udało mu się wygrać.

Teraz, gdy Niemczyk trafił do szpitala, momentami było naprawdę źle. Lekarze określali jego stan jako krytyczny. Po kompleksowych badaniach udało się wreszcie znaleźć przyczynę stanu zdrowia Niemczyka. Okazuje się, że trener cierpi na raka płuc. Kibice bardzo się o niego martwią. Zorganizowali nawet specjalną akcję. Aby wziąć w niej udział, należało zrobić selfie trzymając w ręku kartkę z napisem Tie-break dla Niemczyka. Trzeba przyznać, że zaangażowało się w nią naprawdę wiele osób. I to nie tylko z Polski.

Andrzej Niemczyk rzadko opowiada o swoim życiu prywatnym. Wszystkim kibicom znany jest jednak jego konflikt z córką, również siatkarką. Małgorzata Niemczyk-Wolska została wyrzucona z reprezentacji Polski przez swojego ojca-selekcjonera. Nie mogła się z tym pogodzić. Murem stanęły za nią niektóre koleżanki z drużyny. Zdradzały wówczas, że trener źle traktował swoją córkę. Od tamtej pory konflikt w rodzinie trwa. Teraz Andrzej Niemczyk, na łamach Faktu zdradził, że zamierza pogodzić się z córką. 

Pogodzę się z nią. Ale nie tak od razu. Musi dostać nauczkę, bo nie zachowywała się w stosunku do ojca tak, jak powinna. Gośka nie ma łatwego charakteru, niestety nie miałem jej czasu wychowywać. Teraz chcę pojednania, bo Gośka jest w końcu moją córką. Nigdy nie przestałem jej kochać. Często ją raniłem. Nie jestem bez winy. Ale z reprezentacji Polski słusznie ją wyrzuciłem. Płakała wtedy, że przecież jest moją córką. Powiedziałem jej, że wszystkie dziewczyny w kadrze są moimi siatkarskimi córkami i w stosunku do każdej postąpiłbym tak samo - powiedział
Andrzej Niemczyk zamierza pogodzić się ze swoją córką
Andrzej Niemczyk zamierza pogodzić się ze swoją córką
Córka Andrzeja Niemczyka Małgorzata Niemczyk-Wolska
Córka Andrzeja Niemczyka Małgorzata Niemczyk-Wolska
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także