NewsyAndrzej Bizoń nie żyje. Kim był? Świetnie zapowiadającą się karierę przerwała koszmarna choroba

Andrzej Bizoń nie żyje. Kim był? Świetnie zapowiadającą się karierę przerwała koszmarna choroba

Andrzej Bizoń nie żyje (fot. East News)
Andrzej Bizoń nie żyje (fot. East News)
Krystyna Miśkiewicz

18.05.2020 13:30, aktual.: 18.05.2020 16:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O śmierci Andrzeja Bizonia poinformował dzisiaj jego przyjaciel. W social mediach zamieścił wpis, którym potwierdził niezwykle smutne doniesienia.

Andrzej Bizon nie żyje. W ostatnich dniach do końca zachowywał pokój w sercu i radość płynącą z żywej relacji z Jezusem Chrystusem – Bogiem prawdziwym. Pomimo wielkiego cierpienia, zwłaszcza w ostatnich godzinach (bezpośrednią przyczyną śmierci było uduszenie, spowodowane chorobą ZZSK), do samego końca zachował wielką wiarę i miłość do Boga, jak i do wszystkich ludzi go otaczających.

Mister Polski 2000 z ciężką chorobą zmagał się od 10 lat. Pomimo ogromnej chęci życia i woli walki nie udało się mu z nią wygrać. Całkowicie sparaliżowany model w połowie maja stracił wzrok. Jego stan z dnia na dzień ulegał znacznemu pogorszeniu.

Andrzej Bizoń nie żyje. Kim był?

Andrzej Bizoń urodził się 13 stycznia 1976 roku w Witkowicach. Był ministrantem, strażakiem-ochotnikiem, harcerzem, grał w zespole. Zawsze lubił występować na scenie, pokazywać się, recytować i śpiewać. Tak w pierwszych udzielonych wywiadach mówiła o nim jego mama:

Nie miałam z nim żadnych problemów. Dobrze się uczył, nie ma nałogów. Nie lubi narzekać, obgadywać innych i nie cierpi przemocy – mówiła Michalina Bizoń, gdy Andrzej w 2001 roku dostał sie do reality-show "Dwa Światy".

Mężczyzna w 2000 roku zdobył tytuł Mistera Polski, co otworzyło mu drzwi do wielkiej kariery. W konkursie, który stał się jego przepustką do sławy, przystojny model zdobył również tytuł Mistera Publiczności i Mistera Miesięcznika Gentleman. Reprezentował Polskę w konkursie Mister Intercontinental w Hanowerze w 2000 roku. Zaraz po objęciu wymienionych tytułów postanowił wyjechać do Mediolanu, by tam rozwijać swoją karierę w modelingu.

Andrzej Bizoń: kariera w mediach

W 2001 roku Andrzej zdecydował się na wzięcie udziału w pierwszym reality show polskiej produkcji. Program Dwa Światy był emitowany na antenie telewizji Polsat i to dzięki występowi w tej produkcji celebryta zaskarbił sobie sympatię fanów. Dwa lata później był gwiazdą w programie SeXtet, podczas którego grupa przystojnych mężczyzn rywalizowała o miejsce w zespole tanecznym. W międzyczasie gwiazdor podpisał kontrakt z niemiecką agencją dla modeli.

Swoich sił próbował także w aktorstwie. Były Mister Polski wystąpił w kilku produkcjach kinowych i telewizyjnych. Zgrał m.in. w filmie Pogoda na jutro w reżyserii Jerzego Stuhra. Na małym ekranie mogliśmy zobaczyć jego gościnne występy w takich serialach jak Niania, Na Wspólnej, Dublerzy, Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście.

Andrzej Bizoń: diagnoza i problemy finansowe

W 2010 roku świetnie zapowiadającą się karierę młodego mężczyzny przerwała tragiczna wiadomość. Lekarze zdiagnozowali u niego zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK). Ostatnie 7 lat życia model spędził przykuty do łóżka w domu w swojej rodzinnej miejscowości. Na początku tego roku okazało się, że coraz słabsza forma nie jest jedynym problemem Bizonia.

Aktor i model ze względu na postępującą chorobę popadł w ogromne problemy finansowe. W internecie odbywała się zbiórka, która mogłaby mu pomóc w opłaceniu leczenia, codziennych wydatkach i spłacie zaległości alimentacyjnych wobec syna.

Andrzej Bizoń zmarł 18 maja 2020 roku, pozostawiając w żałobie przyjaciół, rodzinę i swojego 24-letniego syna.

  • Andrzej Bizoń
  • Andrzej Bizoń
  • Andrzej Bizoń
  • Andrzej Bizoń nie żyje
  • Andrzej Bizoń
  • Andrzej Bizoń nie żyje
  • Andrzej Bizoń
  • Andrzej Bizoń
[1/8] Andrzej Bizoń
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także