NewsyZnamy zwycięzców "Ameryka Express"! O ich wygranej zdecydowały sekundy! [Z OSTATNIEJ CHWILI]

Znamy zwycięzców "Ameryka Express"! O ich wygranej zdecydowały sekundy! [Z OSTATNIEJ CHWILI]

Ameryka Express kto wygrał?
Ameryka Express kto wygrał?
Aneta Błaszczak
28.11.2018 23:20, aktualizacja: 29.11.2018 02:10

Za nami finał Ameryki Express, w którym o wygraną zawalczyły trzy pary. Ostatecznie pierwszy był duet Ola Domańska i jej brat Dawid, który wygrał trzecią edycję show. Kolejne miejsca zajęli: Pamela i Mateusz z FitLovers oraz Maciej Musiałowski i Anna Małysa.

Co wydarzyło się w ostatnim odcinku Ameryki Express?

Pierwsza misja odbyła się na terenie pre-inkaskich tarasów solnych. Przyzwyczajeni do ciężaru plecaka uczestnicy musieli wydobyć dokładnie 30 kilogramów soli. Następne zadanie było równie proste. Wystarczyło zdobyć 15 tysięcy punktów w lokalną grę w Żabę popijając w międzyczasie dosyć solidne porcje tradycyjnego kukurydzianego trunku, który mało komu smakował.

Pierwsza para, która wykonała wszystkie zadania i dotarła do prowadzącej wygrała złoty Amulet wart 10 tysięcy złotych. Kolejny etap wyścigu uczestnicy rozpoczęli biesiadą. Każdy uczestnik musiał zjeść lokalny przysmak, czyli rosół z bawolim okiem. Po posiłku wystarczyło już tylko uratować świnkę morską przed smutnym końcem na peruwiańskim talerzu, zagrać dziecinnie prostą melodię Wlazł kotek na płotek na Fletni Pana i dotrzeć do prowadzącej.

Następnego dnia dwie finałowe pary rozpoczęły wyścig od prostej, ale ciężkiej gry wytrzymałościowej. Przed ostatnim startem prowadząca wyposażyła uczestników w dwa kolorowe pasy wchodzące w skład flagi Cuzco. Podczas miejskiego wyścigu w jednym z najsłynniejszych turystycznych miejsc świata, pary musiały skompletować wielobarwną flagę.

Pierwsza para która dotarła do Świątyni Słońca i wciągnęła flagę na maszt została zwycięzcą najtrudniejszego spośród trzech edycji wyścigu – Ameryka Express. Najlepszym duetem okazali się Ola Domańska z bratem Dawidem.

Przypomnijmy, że dwie poprzednie edycje rozgrywały się w Azji. Pierwszy sezon wygrali Michał Żurawski i Ludwik Borkowski, zaś drugi Antoni Pawlicki i Paweł Ławrynowicz.

Czekacie na czwarty sezon?

Kim są zwycięzcy Ameryki Express?

Aleksandra Domańska – absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Zadziorna aktorka młodego pokolenia znana ról filmowych i telewizyjnych. Słynąca z tego, że zawsze mówi to co myśli.

Dawid Domański – ukochany, młodszy brat Oli Domańskiej na stałe mieszkający w Norwegii. Pracuje w firmie budowlanej. Oaza spokoju i wszechstronnie utalentowany młody mężczyzna.

 • Ola Domańska z bratem Dawidem – Ameryka Express, odcinek 8
 • Mateusz i Pamela z FitLovers w Ameryce Express
 • Kto wygrał Amerykę Express?
 • Agnieszka Woźniak-Starak – Ameryka Express, odcinek 8
 • Aleksandra Domańska - premiera filmu "Miłość jest wszystkim"
 • Ameryka Express: Aleksandra Domańska, Dawid Domański – konferencja prasowa
 • Ameryka Express: Aleksandra Domańska z bratem Dawidem Domańskim
 • Ola Domańska i Maciej Musiałowski z partnerami w finale Ameryki Express
 • FitLovers w finale Ameryki Express
 • Aleksandra Domańska – Paprocki i Brzozowski, wiosna lato 2019
[1/10] Ola Domańska z bratem Dawidem – Ameryka Express, odcinek 8
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także