W wywiadzie dla "Glamour" Agnieszka Szulim wyjaśniła, dlaczego przyjęła tę propozycję:
Po pierwsze dlatego, że to fajny rodzinny program, a po drugie, zawsze powtarzam, że kocham robić nowe rzeczy, kocham wyzwania i dzięki nim czuję, że żyję. Wychodzenie ze strefy komfortu to moja specjalność
Czy praca z dziećmi rzeczywiście będzie dla niej "wyjściem ze strefy komfortu"? O tym czy nowy program powtórzy sukces "Małych Gigantów" przekonamy się już jesienią.