ExclusiveAgnieszka Kaczorowska ostro przejechała się po feminizmie! Wskazała, czego nie może tolerować. Burza wybuchnie za trzy, dwa, jeden...

Agnieszka Kaczorowska ostro przejechała się po feminizmie! Wskazała, czego nie może tolerować. Burza wybuchnie za trzy, dwa, jeden...

Agnieszka Kaczorowska
Agnieszka Kaczorowska
28.11.2022 16:40, aktualizacja: 28.11.2022 17:42

Agnieszka Kaczorowska to tancerka i aktorka. Sławę zdobyła wcielając się w rolę Bożeny Kazuń w serialu Klan. Przez wiele lat trenowała uczestników Tańca z gwiazdami, w tym Nikodema Rozbickiego, Rafała Maślaka i Michała Malinowskiego. W 2017 roku poznała innego tancerza, Macieja Pelę, którego poślubiła po roku znajomości. Para doczekała się dwóch córek: 3-letniej dziś Emilii oraz półtorarocznej Gabrieli. Gwiazda nie kryje, że macierzyństwo jest dla niej bardzo ważne:

Rodzicielstwo to droga pełna wyzwań. Na każdym etapie inne, nowe. W najtrudniejszych sytuacjach uważam, że trzeba po prostu BYĆ. Nie walczyć, a BYĆ. Z otwartością serca, z troską, ze zrozumieniem, z gotowością do pomocy. Ze spokojem. Z miłością i z mądrością. Rodzice dla dziecka powinni być bezpieczną przystanią, a nie drugim frontem. Dlatego jestem i zawsze będę…dokładnie tyle ile one będą potrzebowały – swego czasu pisała w mediach społecznościowych.

Ostatnimi czasy Agnieszce zdarzyło się nieco skrytykować feminizm. Reporterka Jastrząb Post postanowiła dopytać ją o opinię na temat tego ruchu.

Agnieszka Kaczorowska ocenia feminizm

Nasza rozmówczyni uważa, że feminizm, jak każda inna ideologia, popada w skrajność. Niemniej jednak dostrzega ona, że feminizm ma też pozytywny aspekt, jednak – jak przekonuje – wypaczają go jego skrajne przedstawicielki.

Jak każdy nurt, każda ideologia, każdy ruch to bardzo szybko popada w pewną skrajność. Te skrajności mi się nie podobają, ja bardzo lubię złoty środek, w każdym obszarze życia. Uważam, że to jest kluczowe, aby znaleźć ten złoty środek. Cała ideologia ma sens i ja się zgadzam z tym, co teoretycznie ma nieść, natomiast te skrajności i przedstawiciele danego ruchu, bo to się tyczy nie tylko feminizmu, ale i innych ruchów, działają w taki sposób, że ja nie mogę się pod tym podpisać i mnie to nie odpowiada.

Dodała, że choć zgadza się z niektórymi założeniami feminizmu, to odcina się od osób, które krzyczą i są agresywne.

I chociaż mogłabym się zgodzić z założeniami, to nie chce stać w jednej linii z tymi, którzy krzyczą i są agresywni. To mi nie odpowiada.

Pewnikiem jest, że w tak spolaryzowanym politycznie społeczeństwie, jak polskie, te słowa wywołają spore emocje!

A jaki jest wasz stosunek do feminizmu?

 • Agnieszka Kaczorowska z córkami ozdobiła dom
 • Agnieszka Kaczorowska - Event marki Marella
 • Agnieszka Kaczorowska - 1. urodziny córki
 • Agnieszka Kaczorowska pokazała córkę
 • Agnieszka Kaczorowska - zdjęcia ze ślubu
 • Agnieszka Kaczorowska z córkami ozdobiła dom
 • Maciej Pela, Agnieszka Kaczorowska-Pela - Inauguracja kampanii "Badaj się Regularnie"
 • Agnieszka Kaczorowska - 1. urodziny córki
 • Agnieszka Kaczorowska - 1. urodziny córki
[1/9] Agnieszka Kaczorowska z córkami ozdobiła dom
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także