NewsyAgata Młynarska ostro o nowym dyrektorze TVP 2: "Doświadczenie stawia go wśród tych, którzy powinni stać z boku"

Agata Młynarska ostro o nowym dyrektorze TVP 2: "Doświadczenie stawia go wśród tych, którzy powinni stać z boku"

Agata Młynarska, Marcin Wolski
Agata Młynarska, Marcin Wolski
Milena Majek

12.07.2016 16:49, aktual.: 12.07.2016 17:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od kiedy w TVP pojawił się nowy zarząd, wciąż mamy do czynienia ze zmianami. Na antenach Telewizji Polskiej nie oglądamy już dziennikarzy, którzy przez lata stanowili o sile stacji. Do takich osób z pewnością można zaliczyć Tomasza Lisa, Beatę Tadlę czy Jarosława Kreta. Ostatnio ze stacją pożegnał się także Tomasz Sekielski. TVP opuścili także korespondenci z USA. 

Tymczasem okazuje się, że zmiany nie ominęły także niedawno zatrudnionych pracowników. Na stanowisku dyrektora TVP 2 pojawił się znany satyryk - Marcin Wolski. Zastąpił on Macieja Chmiela. Pracownicy Telewizji Polskiej nie kryją oburzenia, a wśród nich Agata Młynarska.

Nominacja Marcina Wolskiego na dyrektora TVP 2 oznacza nowy kierunek rozwoju tej anteny, taki, którego ja nie potrafię sobie wyobrazić. Ale istnieje takie stare telewizyjne powiedzenie: widz jest cierpliwy, wszystko zniesie, a zarząd ma prawo nominować, kogo chce. Pytanie tylko, gdzie przebiega granica cierpliwości widza. Na razie widać, że widownia wciąż odpływa. (...)  Każdy dyrektor musi znać mechanizmy, które rządzą nowoczesną telewizją. Nie tylko mieć rynkową intuicję i wyczucie widza, ale także znakomicie organizować pracę w zespole. Pan Marcin Wolski jest satyrykiem, osobowością mediów, ale czy potrafi zarządzać telewizją? Tu mam wątpliwości. To jest tak jakby znakomity piłkarz miał zostać prezesem klubu piłkarskiego. Są to inne kompetencje i nie każdy się do tego nadaje. Tym bardziej że doświadczenie zawodowe pana Wolskiego stawia go raczej wśród tych, którzy powinni spoglądać z boku, doradzać czy być mentorem. Natomiast przekazanie mu zarządzania w TVP, a zwłaszcza w Dwójce, która utraciła widza przez brak kompetentnego kierownictwa, uważam za odważną decyzję zarządu. Jeśli mielibyśmy wskazać teraz dyrektora, który wyprowadzi Dwójkę z oglądalnościowego dna, to Marcin Wolski nie byłby człowiekiem pierwszego wyboru. Nie mam wątpliwości, że powołanie go ma charakter głównie polityczny. Nominacja Marcina Wolskiego oznacza koniec Dwójki, jaką znamy; ta antena w dzisiejszym kształcie już się skończyła. A jaka będzie teraz TVP 2 - mówi w rozmowie dla Wirtualnych Mediów Agata Młynarska

Myślicie, że Marcin Wolski odpowie?

Agata Młynarska w ciąży? Wojciech Młynarski zostanie dziadkiem
Agata Młynarska w ciąży? Wojciech Młynarski zostanie dziadkiem
Agata Młynarska w ciąży? Wojciech Młynarski dziadkiem
Agata Młynarska w ciąży? Wojciech Młynarski dziadkiem
Marcin Wolski - nowy dyrektor TVP 2
Marcin Wolski - nowy dyrektor TVP 2
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także