NewsyAgata Młynarska o odejściu Grażyny Torbickiej: "To koniec"

Agata Młynarska o odejściu Grażyny Torbickiej: "To koniec"

Agata Młynarska komentuje odejście Grażyny Torbickiej
Agata Młynarska komentuje odejście Grażyny Torbickiej
Milena Majek

30.03.2016 10:55, aktual.: 30.03.2016 11:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczorajszy dzień był pełen niespodzianek. Grażyna Torbicka, po 31 latach pracy w TVP, postanowiła odejść. Jej cykl Kocham Kino, przez wiele lat śledziły tysiące widzów. Dziennikarka o swoim rozstaniu się z TVP 2 poinformowała w oświadczeniu. Plotkowało się, że od teraz ma pracować w konkurencji. Tymczasem do tych informacji odniósł się TVN.

Niektórym gwiazdom niezwykle trudno było pogodzić się z odejściem Torbickiej. Była dla nich niejako symbolem stacji. W sieci natychmiast pojawiło się mnóstwo komentarzy dotyczących rozstania dziennikarki z TVP. Nie zabrakło głosów takich osób, jak Kuba Wojewódzki czy Agnieszka Szulim. Teraz dołączyła do nich Agata Młynarska. Prowadząca Świat się kręci przyznała, że od teraz już nic nie będzie takie samo.

Dla mnie oznacza to symboliczny koniec pewnej ery. Kiedy przyszłam do telewizyjnej "Dwójki" w 1990 roku Grażyna była dla mnie Boginią. Pamiętam jak bardzo serdecznie, z uśmiechem, kiedy stałyśmy w jednej kolejce w barku przy Studio 2 po pączka i kawę powiedziała, że ten zbyt wysoki głos, który nie brzmi dobrze w telewizji możesz obniżyć z pomocą fachowych nauczycieli. Bo Ona też kiedyś miała z tym problem… Zatkało mnie. Jej uwaga mnie uskrzydliła. Potem pracowałyśmy razem przez ponad 20 lat. Gale, sylwestry, całe mnóstwo programów. Tworzyłyśmy niepowtarzalną drużynę "Dwójki" - dziewczyn, które nadawały ton:) Grażyna była wśród nas królową. Każda z nas miała swoją osobowość, ale Grażka była jedyna. Zawsze niezwykle serdeczna i koleżeńska, ale chodząca własną drogą. W telewizji osiągnęła wszystko, co można sobie wymarzyć, zawsze zachowując właściwy dystans i niezależność. Nauczyłam się od niej spokoju i cierpliwości. Wiem jak bardzo trudna była to dla niej decyzja i doskonale ją rozumiem. Grażynko, moja wspaniała Nauczycielko , Mistrzyni i Koleżanko- za wspólne lata - wielkie dzięki! Naszych wspomnień nikt nam nie odbierze!!!! - napisała 

Przypomnijmy, że wczoraj ze stacją pożegnała się też prowadząca Panoramę, Joanna Racewicz. Żałujecie, że już jej nie zobaczymy na antenie TVP?

Agata Młynarska o odejściu Grażyny Torbickiej
Agata Młynarska o odejściu Grażyny Torbickiej
Grażyna Torbicka odeszła z TVP
Grażyna Torbicka odeszła z TVP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także