NewsyAgata Duda wraca do pracy! Już nie tylko będzie ładnie wyglądać!

Agata Duda wraca do pracy! Już nie tylko będzie ładnie wyglądać!

Agata Duda i Andrzej
Agata Duda i Andrzej
Zuza Maciejewska
07.10.2018 13:20, aktualizacja: 07.10.2018 15:02

Agata Duda zanim została Pierwszą Damą przez długie lata była nauczycielką w jednym z krakowskich liceów, a zawód ten był nie tylko jej pracą, ale przede wszystkim pasją. Kiedy jej mąż w 2015 roku wygrał wybory, Agata spakowała walizki i przeprowadziła się do Pałacu Prezydenckiego. Wówczas zrezygnowała ze służbowych obowiązków. Na szczęście nie na długo.

Duda znalazła sposób by kontynuować zawód, który wykonywała przez prawie dwadzieścia lat. Chociaż tym razem nie zarobi na tym ani złotówki, może nadal robić coś, co tak bardzo lubi. Okazuje się, że Pierwsza Dama uczy dzieci, które regularnie odwiedzają ją w pałacu. Zajęcia z języka niemieckiego, które prowadzi dla uczestników, są bezpłatne.

Informację tę w Super Expressie potwierdził Andrzej Duda:

Tak, moja żona uczy społecznie języka niemieckiego – przyznał Prezydent.

W której szkole uczyła Agata Duda?

Przypomnijmy, że zanim Andrzej i Agata Dudowie przeprowadzili się do Warszawy, mieszkali w Krakowie. To właśnie tam w jednej z najbardziej prestiżowych krakowskich szkół średnich III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego, Duda przez prawie dwadzieścia lat uczyła języka niemieckiego.

Kiedy jej mąż wygrał wybory w 2015 roku, musiała zrezygnować z pełnionej funkcji. To jednak nie sprawiło, że przestała mieć kontakt z dziećmi czy młodzieżą. Wielokrotnie pojawiała się w różnych szkołach, by promować czytelnictwo czy pojawiać się w innych formach wolontariatu.

Na ten moment kolorowa prasa skupia się głównie na stylizacjach Dudy i jej zachowaniach podczas oficjalnych spotkań. Wiadomość o tym, że bezpłatnie udziela lekcji języka to chyba pierwsza od dawna informacja, która pokazuje, że Agata Duda to także wspaniały człowiek.

  • Agata Kornhauser-Duda powitała w Pałacu Prezydenckim płk Danutę Gałkową, kombatantkę AK, uczestniczkę Powstania Warszawskiego
  • Agata Kornhauser-Duda odwiedziła pensjonariuszy Domu Seniora w Jaworznie
  • Agata Duda na boso w Pałacu Prezydenckim
  • Agata Duda i Andrzej Duda w Nowym Jorku - Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
  • Agata i Andrzej Duda na spotkaniu z Melanią i Donaldem Trumpem w Białym Domu
  • Agata Duda i Andrzej Duda na weselu
  • Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Agata Duda w biało-czerwonej stylizacji
  • Agata Duda odmieniona nie do poznania na święta
[1/8] Agata Kornhauser-Duda powitała w Pałacu Prezydenckim płk Danutę Gałkową, kombatantkę AK, uczestniczkę Powstania Warszawskiego
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także