NewsyIlona Felicjańska zachwycona reakcją Agaty Dudy. Połączył je wspólny problem

Ilona Felicjańska zachwycona reakcją Agaty Dudy. Połączył je wspólny problem

Agata Duda odpowiedziała na list Ilony Felicjańskiej
Agata Duda odpowiedziała na list Ilony Felicjańskiej
Karolina Badziak

13.07.2016 11:31, aktual.: 13.07.2016 18:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jakiś czas temu Ilona Felicjańska napisała list do Agaty Dudy w sprawie Ośrodka Terapii i Readaptacji Powrót z U. Pierwsza Dama RP pojechała na miejsce i była w szoku. Narkotyki, alkohol, papierosy... Postanowiła pomóc młodzieży zmierzyć się i przezwyciężyć ich problemy.

Modelka sama borykała się z problem picia. Jednak ta sprawa jest już daleko za nią. Dzięki terapii poradziła sobie z uzależnienie i teraz prowadzi normalne życie. Z racji tego, że wie, jak ciężko jest pozbyć się takiego wstydliwego problemu, bardzo angażuje się w pomoc młodzieży z Cholewianki. Znalazła w tym wszystkim sojusznika, panią Prezydentową. Agata Duda pojechała do ośrodka niedaleko Kazimierza Dolnego nad Wisłą, aby sprawdzić, czy warunki tam zapewnione sprzyjają zdrowieniu. Młodzi podopieczni byli zachwyceni spotkaniem z tak ważną osobą.

Byli zachwyceni spotkaniem z pierwszą damą, bo nie stwarzała sztucznego dystansu i odpowiadała na ich pytania. Była jak ciepła i dobra ciocia - cieszy się Ilona w rozmowie z Rewią 

Przy okazji odwiedzin, żona Andrzeja Dudy zaprosiła wszystkich do pałacu prezydenckiego, oprowadziła młodzież po ogrodach, a także zafundowała wycieczkę do Sejmu. Tydzień później zorganizowała rozmowę na temat zdrowia i jego ochrony.

Jestem przekonana o tym, że powinniśmy się bardziej wsłuchiwać w wasz głos, bo macie nam dużo do powiedzenia. - zachęcała do podjęcia tematu gości Pierwsza Dama

Była w szoku, że młodzież coraz częściej sięga po używki i tak młodzi ludzie mają już problemy z uzależnieniami. Jednak wie jak z tym walczyć i zdradza na to receptę.

Zapominamy o tym, jak ważna jest bezpośrednia rozmowa, uścisk dłoni, patrzenie w oczy, wymiana uśmiechów, poklepanie po ramieniu. Młodym ludziom jest to bardzo potrzebne, a w internecie tego nie znajdą. Poświęcony czas i autentyczne zainteresowanie to jest coś, o czym rodzice i wychowawcy nie zawsze pamiętają. A powinni pamiętać, bo tego nic młodym ludziom nie zastąpi - mówiła pani prezydentowa, czytamy w Rewii.

W spotkaniu wzięli udział również Monika Kuszyńska, kucharz Karol Okrasa i mistrz olimpijski Tomasz Majewski. Wszyscy zobowiązali się do kolejnej wspólnej lekcji, a młodzież ma być często zapraszana do pałacu prezydenckiego.

Agata Duda i Joanna Felicjańska razem wspierają uzależnioną młodzież
Agata Duda i Joanna Felicjańska razem wspierają uzależnioną młodzież
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także