NewsyAgata Buzek opowiedziała o walce z rakiem. Mało kto wiedział o jej problemach zdrowotnych

Agata Buzek opowiedziała o walce z rakiem. Mało kto wiedział o jej problemach zdrowotnych

Agata Buzek
Agata Buzek
Magda Kwiatkowska

01.10.2021 19:00, aktual.: 01.10.2021 20:12

Agata Buzek od dzieciństwa związana jest z aktorstwem. Jako dziecko występowała w muzycznym Teatrze Gliwickim oraz uczęszczała do ogniska baletowego. Ukończyła liceum ogólnokształcące, a także uczyła się w szkole aktorskiej w Katowicach. W 1999 roku została absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie. Popularność zdobyła dzięki filmowi Kochaj i rób co chcesz, w którym zagrała rolę drugoplanową. Mówiła o niej cała Polska, ponieważ w tym czasie jej ojciec, Jerzy Buzek, piastował funkcję premiera kraju.

Kolejny sukces przyniosła jej rola Klary w Zemście, jednak to było dla niej niewystarczające. Krótko po tym postanowiła spróbować swoich sił w modelingu, przez co podjęła decyzję o przeprowadzce do Paryża. Choć wiele osób wróżyło jej ogromną karierę, ona postanowiła skupić się na aktorstwie.

Agata Buzek o chorobie. Jakiego raka miała?

Buzek w dzieciństwie chorowała na raka, a dokładniej na ziarnicę, która jest chorobą nowotworową węzłów chłonnych. Przez blisko pięć lat szpital był jej drugim domem, a choroba rozwijała się w zastraszającym tempie. Gdyby nie pomoc zagranicznych specjalistów, nie wiadomo, jak wyglądałyby jej dalsze losy. W rozmowie z Tygodnikiem Powszechnym zdradziła, że udało jej się wygrać dzięki rodzicom, którzy otoczyli ją wsparciem i nie pozwalali wątpić.

W chorobie doświadczałam momentów załamania, a mimo tego widzę tam jasność. Mama i tata nie karmili mnie lękiem, karmili mnie nadzieją. Nigdy nie doświadczyłam nakazów, zakazów, kar. Pewnie dlatego jest mi dziś łatwiej przekabacać się na tę stronę ufną i marzeniową, niż tkwić w ciemnościach, które przecież też dobrze znam.

Wydarzenia z przeszłości bardzo wpłynęły na to, jak obecnie postrzega życie. W rozmowie z Show zaznaczyła, że w obecnych czasach młodzież ma nieco wypaczone spojrzenie na życie. Ona zawsze była świadoma swojej śmiertelności.

Młodzi ludzie czują się nieśmiertelni - czas się nie kończy, siły się nie kończą, noce się nie kończą, imprezy się nie kończą. Ja takiego momentu nie miałam nigdy. Zawsze wiedziałam, że jestem śmiertelna i że moje siły są policzone.

Nikt nie spodziewał się, że życie Agaty może ponownie wywrócić się do góry nogami. W 2006 roku wyszła za mąż za Adama Mazana. Krótko po tym okazało się, że ma nawrót choroby, którą udało jej się po raz kolejny pokonać. Niedługo po tym spadł na nią kolejny cios - jej małżeństwo dobiegło końca. W 2018 roku odnalazła miłość u boku Jacka Braciaka, ale postanowili nie komentować publicznie swojej relacji.

Buzek od lat angażuje się w nowe projekty zawodowe, jednak pandemia koronawirusa bardzo pokrzyżowała jej plany. Nowa sytuacja nauczyła ją tego, że w obecnych czasach nic nie jest pewne.

Uczę się akceptować, że nasze plany są płynne i zmienne, życie nieprzewidywalne, a ja zmienna - powiedziała w wywiadzie udzielonym dla Vogue.

Aktorka nie ukrywa, że ma jeszcze kilka marzeń do spełnienia. Najchętniej wypoczywa wśród natury, która ma na nią zbawienny wpływ.

Z zasady rzadko marzę o podróżach, o tym by koniecznie zobaczyć kiedyś Tadż Mahal, wspiąć się na jakąś górę albo obejść jezioro Bajkał. W zasadzie wystarczyłoby mi wyjechać na dwa tygodnie na moją działkę pod Warszawę. Tyle, że tam jest malutki domek z lat 70., w którym na zimę trzeba spuszczać wodę z rur. Moje pragnienia dotyczą raczej spędzania czasu w przyrodzie. Nie ma w tym nic odkrywczego, ale naprawdę uważam, że przyroda świetnie działa na człowieka. Harmonizuje, ustawia w hierarchii.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Agacie spełnienia wszystkich marzeń.

Agata Buzek
Agata Buzek
Agata Buzek
Agata Buzek
Agata Buzek
Agata Buzek
Agata Buzek
Agata Buzek
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także