NewsyAgata Buzek po rozstaniu z partnerem opowiedziała o zdradzie. Padły mocne słowa

Agata Buzek po rozstaniu z partnerem opowiedziała o zdradzie. Padły mocne słowa

Agata Buzek i Jacek Braciak
Agata Buzek i Jacek Braciak

29.10.2021 10:00, aktual.: 29.10.2021 11:29

Agata Buzek ukończyła studia na Akademii Teatralnej w Warszawie. Od końca lat 90. jest aktywna w teatrze i filmie. Kochamy ją dzięki rolom w filmach takich jak m.in.: Niewinne, Rewers, Moje wspaniałe życie, Niewinne, Córka trenera, Koliber, Wiedźmin, Fotograf, Jeziorak, Ryś, 11 minut, Ciemno, prawie noc, Obce ciało, Sen, Erotica 2022, Wyraj, Dół. Aktorka dostała nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w 2009 roku i Polską  Nagrodę Filmową w 2010 roku za wcielenie się w Sabinę Jankowską w obrazie Rewers Borysa Lankosza.

Gwiazda kina jest też znana z zaangażowania w ruch na rzecz praw człowieka, ekologię oraz swoje poparcie dla idei wegetarianizmu. Jest też przeciwniczką noszenia futer.

To naturalna konsekwencja miłości do zwierząt. Wiele osób, noszących futra, nie zdaje sobie chyba sprawy z tego, jak się je robi. Ile zwierząt i w jaki sposób trzeba zabić, by uszyć jedną kurteczkę. Gdyby to wiedzieli, zrezygnowaliby z takiego „luksusu”. Tym bardziej że w tej chwili naprawdę można obyć się nie tylko bez futer, ale też bez skóry. Dobrze o tym wiem, bo nie kupuję butów czy torebki z choćby małą skórzaną wstawką. I bez problemu mi się to udaje – mówiła w jednym z wywiadów.

Zdeklarowana obrończyni przyrody jest teraz w trakcie promocji filmu Moje wspaniałe życie w reżyserii Łukasza Grzegorzka. O czym jest ta produkcja?

Joanna "Jo" Lisiecka jedzie na autopilocie w życiu zawodowym, rodzinnym i osobistym. Wydaje jej się, że nikt nie dowie się o podwójnym życiu, które prowadzi i że jest sprytna. Nie jest – czytamy w opisie filmu na portalu Filmweb.

Buzek pojawiła się w filmie m.in. u boku Jacka Braciaka, czyli jej wieloletniego partnera. Para, nieoficjalnie, rozeszła się w ostatnim czasie. Aktorzy nie chcą komentować tej sytuacji.

Oboje mają trudne charaktery, ale bardzo do siebie pasują. Nawet jeśli ich związek przechodzi teraz trudne chwile, wrócą do siebie – powiedział jeden z ich znajomych.

Cóż, być może wkrótce znów zaczną się spotykać. Trzymamy kciuki za to, aby byli szczęśliwi. Powód rozstanie nie jest znany. Mówi się jednak o tym, że Buzek i Braciak dalej mają dobre relacje.

Buzek opowiedziała nieco więcej filmie i swoich przekonaniach w wywiadzie dla Wysokich obcasów.

Agata Buzek o zdradzie. Co powiedziała?

Buzek, podczas wywiadu, rozmawiała z dziennikarką przede wszystkim na tematy związane z promowanym przez nią filmem.

„Moje wspaniałe życie" jest moim zdaniem filmem o lęku, o samotności w emocjach i o tym, że dzieją się nam takie rzeczy, których nie można zdusić, przydeptać. A jeśli ogień zaczął się tlić, trzeba pozwolić wylać się lawie – powiedziała aktorka.

W dalszej części odniosła się do negatywnej cechy granej przez nią postaci. Jest nią zdrada. Buzek, przy tej okazji, wyjawiła, jak wygląda jej osobisty stosunek do tego zagadnienia.

Cóż, zdrada to oszustwo. Nie jestem zwolenniczką oszukiwania ludzi. Ale rozumiem Jo. Rozumiem jej niezgodę na to, w czym żyje, niezgodę na swoją samotność i lęk przed tym, że spędzi resztę życia w klatce, realizując narzucone jej role społeczne. Najlepiej, jak potrafi, radzi sobie ze swoim zakochaniem, ze swoją bezradnością i z klinczem, w którym tkwi. Wydaje mi się, że – pomijając psychopatów, którzy lubią krzywdzić innych – wszyscy zachowujemy się najlepiej, jak potrafimy w danej sytuacji. Każdy z nas robi rzeczy złe i dobre. A złe nie dlatego, że jest złym człowiekiem, tylko dlatego, że w danej chwili nie może postąpić inaczej – podsumowała.

Jak widać, Buzek ma wiele zrozumienia dla granej przez siebie postaci. A co wy myślicie o zdradzie? Znajdujecie akceptację dla takich praktyk?

Agata Buzek i Jacek Braciak
Agata Buzek i Jacek Braciak
Agata Buzek
Agata Buzek
Agata Buzek
Agata Buzek
Agata Buzek
Agata Buzek
Agata Buzek kalendarz
Agata Buzek kalendarz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także