ExclusiveTylko u nas! Adam Sztaba o unieważnieniu ślubu kościelnego z Szelągowską. Pytamy o reakcję Doroty

Tylko u nas! Adam Sztaba o unieważnieniu ślubu kościelnego z Szelągowską. Pytamy o reakcję Doroty

Adam Sztaba, Dorota Szelągowska
Adam Sztaba, Dorota Szelągowska
16.05.2022 12:20, aktualizacja: 16.05.2022 16:19

Adam Sztaba to jeden z najpopularniejszych kompozytorów oraz dyrygentów. Na przestrzeni lat współpracował z największymi gwiazdami polskiej estrady m.in. Marylą Rodowicz czy Edytą Górniak. Szerszej publiczności dał się także poznać jako juror programu Must be the Music. Tylko muzyka, który był transmitowany przez stację Polsat.

Sporo dzieje się również w jego życiu prywatnym. W 2013 roku wziął ślub kościelny z Dorotą Szelągowską. Niestety ich związek nie przetrwał. Para rozwiodła się dwa lata po sformalizowaniu związku. Wkrótce jego serce zabiło mocniej do Agnieszki Dranikowskiej. W 2016 roku wzięli ślub cywilny. Ich dziecko, Leopold, przyszło na świat w tym samym roku.

W ubiegłym roku Adam i Agnieszka wzięli ślub kościelny. Nie byłoby to możliwe bez unieważnienia związku z Dorotą. Kompozytor opowiedział o tym w rozmowie z Jastrząb Post.

Adam Sztaba o unieważnieniu ślubu. Co wyjawił?

Nasza reporterka zaczęła od zapytania go o to, dlaczego tak długo trzymał ślub w tajemnicy. Jak się okazuje, muzyk chciał uniknąć niepotrzebnego zainteresowania ze strony mediów.

To sprawa sprzed paru miesięcy, ale się tym za bardzo nie chwaliliśmy. To była sytuacja o tyle intymna, bo to był ślub kościelny, w związku z tym pojawili się najbliżsi, nawet nie przyjaciele, bo stwierdziliśmy, że zrobimy to zupełnie kameralnie. Towarzyszyli nam rodzice, chrzestni, rodzeństwo. Tak nam zależało, żeby to była najbliższa rodzina. To jest tylko przypieczętowanie tego, co już wiem od dawna. To jest kobieta mojego życia i jest nam fantastycznie.  Mieszkamy w pięknym lesie - obok mamy dzieci, mamy zwierzęta, mamy szum lasu. A to była tylko taka kropka nad i powiedzenia sobie raz jeszcze w oczy, że jesteśmy dla siebie. Zależało nam na tym, żeby ta uroczystość pozostała wśród najbliższych.

Zamieszanie jest potęgowane zwłaszcza wtedy, gdy w takiej sytuacji pojawiają się księża.

Nie chcieliśmy zamieszań, które się czasami dzieją, zwłaszcza kiedy pojawiają się księża, duchowni. To nie jest miejsce na zamieszanie medialne, więc nie chcieliśmy tego robić. A tak naprawdę to jest uroczystość czysto rodzinna. Taka była nasza decyzja. Ale teraz nie mamy nic przeciwko temu, że wszyscy o tym wiedzą. Możemy to powiedzieć jasno i przed kamerami, że się kochamy i jest nam naprawdę dobrze ze sobą.

Wyjaśnił też, dlaczego zdecydował się unieważnić poprzedni ślub i po raz kolejny zawrzeć związek przed obliczem Boga, nie kryjąc przy tym, że religia jest dla niego ważną wartością.

Jestem katolikiem i zależy mi, aby uczestniczyć w sakramentach kościelnych w pełni. Nie wyobrażam sobie żyć do końca życia i nie móc z tych sakramentów skorzystać. To jest część bycia człowiekiem wierzącym i katolikiem i taka była decyzja. Trwało to oczywiście chwilę, bo takie procesy potwierdzenia nieważności trwają latami, więc musiałem chwile poczekać, ale najważniejsze, że się udało i dziś mogę cieszyć się tym, co dla mnie najważniejsze.

Niestety Adam nie wie, w jaki sposób zareagowała na to Dorota, ponieważ nie widzieli się już od jakiegoś czasu. Uważa jednak, że również i jej zależy na tym, aby mieć czystą kartę.

Nawet nie wiem, jak zareagowała, bo nie widzieliśmy się jakiś czas i też nie widzieliśmy się w sądzie kościelnym, w którym się zeznaje. Każdy przychodził o różnych porach, natomiast wydaje mi się, że jej też zależało na tym, żeby pewne rzeczy zostawić za sobą. To jest epizod, który jest od dawna nieaktualny, więc każdemu zależy na tym, aby w swoim życiu mieć czystą kartę i tworzyć ją na nowo. Z naszych rozmów wynika, że jej też na tym zależało.

Jak widać, Dorota już dawno pogodziła się rozpadem związku. Co wy na to?

  • Adam Sztaba i Agnieszka Dranikowska
  • Adam Sztaba i Agnieszka Dranikowska ślub
  • Dorota Szelągowska trzyma kciuki za nowy związek Adama Sztaby
  • Adam Sztaba i Agnieszka Dranikowska ślub
  • Adam Sztaba i Dorota Szelągowska rozstali się po 12 latach związku
  • Adam Sztaba i Agnieszka Dranikowska
  • Slider item
[1/7] Adam Sztaba i Agnieszka Dranikowska
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także