NewsyAdam Konkol ma raka. Od lat jest w konflikcie z członkami grupy Łzy

Adam Konkol ma raka. Od lat jest w konflikcie z członkami grupy Łzy

Adam Konkol popadł w konflikt z pozostałymi członkami zespołu Łzy
Adam Konkol popadł w konflikt z pozostałymi członkami zespołu Łzy
Źródło zdjęć: © AKPA
13.04.2024 16:28

Założyciel grupy Łzy od kilku lat jest skonfliktowany ze swoimi poprzednimi współpracownikami. Wzajemne przerzucanie się zarzutami trwa od wielu lat. Przypominamy szczegóły konfliktu.

Gitarzysta i kompozytor Adam Konkol jakiś czas temu poinformował na swoim Facebooku, że cierpi na złośliwy nowotwór płuc, którego niestety nie może leczyć operacyjnie. Poprosił jednak o wsparcie dla niego i dla swojej rodziny w tych trudnych momentach.

Adam Konkol pozostaje w konflikcie z zespołem Łzy

Przypominamy, że Konkol jest w trakcie konfliktu z pozostałymi członkami zespołu Łzy. Grupa jakiś czas temu rozpadła się na dwa oddzielne byty, oba funkcjonujące pod taką samą nazwą - gitarzysta jest liderem jednego z nich, w drugim występują zaś Sara Chmiel-Gromala, Rafał Trzaskalik, Arkadiusz Dzierżawa, Dawid Krzykała, Adrian WieczorekDaniel Arendarski.

Konflikt rozpoczął się na dobre w 2021 roku, kiedy to grupa wydała oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała, że Konkol odszedł z zespołu w maju tego samego roku. Dodali też, że ze względu na:

Wyraźną, pisemną prośbę Adama jego wizerunek nie będzie wykorzystywany na oficjalnej stronie internetowej zespołu, portalach społecznościowych i innych publikacjach medialnych. Adamowi życzymy wszystkiego dobrego.

Nowym gitarzystą Łez został wtedy Daniel Arendarski, który już od paru lat był związany z zespołem jako producent muzyczny oraz muzyk. Konkol odniósł się do oświadczenia na swoim Facebooku. Podkreślił, że jego piosenki były odrzucane przez grupę, więc muzyk zaczął się realizować w innych projektach. Oskarżył też innych o "próbę kradzieży" nazwy zespołu.

Pod odejściu z grupy Adam Konkol wydał piosenkę "Agnieszka 2.0. Była mroźna zima". Utwór był oczywiście mocno inspirowany oryginalnym hitem "Agnieszka już dawno...", przez co Łzy zmusiły Konkola do tego, by zaprzestał publikacji utworu. To nie wyszło, a utwór nadal jest dostępny na oficjalnym kanale gitarzysty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Łzy - Agnieszka 2.0 Była mroźna zima

Łzy zareagowały na zaczepki ze strony Adama Konkola

We wrześniu 2023 roku Adam Konkol zarzucił byłemu zespołowi manipulację - wszystko dlatego, że na oficjalnych profilach grupy pojawiła się informacja o tym, że Konkol podobno "prześladuje muzyków odkąd odszedł z zespołu".

Gitarzysta wówczas stwierdził, że "nie chce dłużej słuchać oszczerstw na swój temat i przyglądać się bezczynnie manipulacjom ze strony swoich byłych muzyków". Łzy wówczas postanowiły mocno zareagować, pisząc długie oświadczenie, które zakończone zostało słowami:

Podkreślamy raz jeszcze: nikt niczego p. Konkolowi nie ukradł. Pan Konkol bezczelnie jednak manipuluje faktami i dowodami, by ugrać jakiś swój interes. Czekamy jeszcze, kiedy p. Konkol obwoła się pierwszą i jedyną wokalistką zespołu Łzy. Czekamy na dowód w postaci złotego mikrofonu w gablocie p. Konkola.

W świetle nowych informacji na temat choroby Konkola raczej nie spodziewamy się kontynuacji tego konfliktu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także