Newsy9 gwiazd, które miały problemy z narkotykami. Dla kilku zakończyło się to tragicznie

9 gwiazd, które miały problemy z narkotykami. Dla kilku zakończyło się to tragicznie

Gwiazdy, które były uzależnione od narkotyków
Gwiazdy, które były uzależnione od narkotyków
Magda Kwiatkowska

22.08.2021 05:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydawać by się mogło, że problem uzależnienia od narkotyków dotyka wyłącznie osób z szemranych środowisk, jednak nie ma w tym ani grama prawdy. Wiele gwiazd, które często uznajemy za autorytet, przez lata zmagało się z tym problemem, który potencjalnie miał być lekiem na zło całego świata. Niektórym z nich udało się wyjść na prostą, inni nie mieli tyle szczęścia.

Angelina Jolie zażywała narkotyki

Angelina Jolie jest jedną z najpopularniejszych aktorek na całym świecie. Prywatnie realizuje się jako matka sześciorga dzieci, z których troje adoptowała z Bradem Pittem.

W jednym z wywiadów gwiazda zdradziła, że w przeszłości miała problemy z narkotykami. Niewiele brakowało, a straciłaby przez nie życie.

Prawie umarłam przez narkotyki, których zażywałam, a przeszłam chyba przez wszystkie. To były naprawdę ciężkie czasy.
Angelina Jolie w Harper's Bazaar (grudzień 2019)
Angelina Jolie w Harper's Bazaar (grudzień 2019)

Robert Downey Jr. był uzależniony od alkoholu i narkotyków

Robert Downey Jr. jest popularnym amerykańskim aktorem filmowym i telewizyjnym, którego biografia pełna jest gorzkich wspomnień. Mężczyzna po tym, jak zaczął odnosić pierwsze sukcesy w show-biznesie, zaczął imprezować, gdzie oprócz alkoholu pojawiały się narkotyki.

W krótkim czasie popadł w nałóg, przez który miał depresję oraz tracił nad sobą kontrolę. Do tego doszły również problemy z prawem. Robert został skazany na 16 miesięcy więzienia oraz skierowano go na przymusowe leczenie. W klinice spędził rok, który odmienił jego życie.

Ósme miejsce w rankingu Forbesa: 
Robert Downey Jr. zarobił 80 milionów dolarów
Ósme miejsce w rankingu Forbesa: Robert Downey Jr. zarobił 80 milionów dolarów

Eminem przedawkował środki odurzające

Eminem w krótkim czasie zyskał ogromną popularność na całym świecie, jednak przypłacił to zdrowiem. Z czasem zaczął nadużywać narkotyków, przez które mógł stracić życie. Kilka lat temu zażył jednocześnie leki oraz środki odurzające. Gdyby nie szybka interwencja lekarzy, mogło dojść do prawdziwej tragedii.

Raper zmienił swoje życie w momencie, w którym zrozumiał, że jego córki potrzebują odpowiedzialnego ojca.

Eminem - Oscary 2020
Eminem - Oscary 2020

Samuel L. Jackson był uzależniony od narkotyków

Samuel L. Jackson już jako nastolatek nie stronił od alkoholu, a nieco później zaczął zażywać narkotyki. Po tym, jak ukończył studia, zaczął chodzić na pierwsze castingi, jednak przez długi czas nie mógł znaleźć pracy z uwagi na swoje uzależnienie.

Sytuacja była na tyle dramatyczna, że aktor zdecydował się pójść na odwyk, który najprawdopodobniej uratował go przed upadkiem na samo dno.

Samuel L. Jackson był uzależniony od narkotyków
Samuel L. Jackson był uzależniony od narkotyków

Elton John prawie przedawkował narkotyki

Elton John obecnie jest duszą towarzystwa, jednak nie zawsze tak było. W przeszłości był bardzo nieśmiały, przez co miał problemy z nawiązywaniem relacji z innymi ludźmi. Aby pokonać swoje lęki, zaczął zażywać narkotyki, dzięki którym był otwarty i zabawny.

Z czasem jednak popadł w nałóg, przez który odwrócili się od niego najbliżsi, w tym matka, która miała dość jego nieodpowiedzialnego zachowania. W 1975 roku niewiele brakowało, a straciłby życie z przedawkowania. Piętnaście lat później Elton poszedł na odwyk i raz na zawsze pożegnał się z nałogiem.

Elton John - Oscary 2020
Elton John - Oscary 2020

Britney Spears już jako nastolatka miała problemy z narkotykami

Britney Spears przez lata zmagała się z uzależnieniem od narkotyków. Krótko po tym, jak została ubezwłasnowolniona, na jaw zaczęły wychodzić fakty dotyczące jej życia prywatnego. W jednym z wywiadów jej były mąż wyznał, że spróbowała narkotyków, mając zaledwie 17-18 lat.

Ona próbowała wielu rzeczy i to tylko dlatego, że nazywa się Britney Spears. Nie była dziewicą, kiedy ubierała się jak szkolna uczennica w swoich teledyskach i już od ośmiu lat brała narkotyki - powiedział Jason Alexander.

Mężczyzna przyznał się również do tego, że wzięli ślub, będąc pod wpływem środków odurzających.

Britney Spears porównała partnera do ojca
Britney Spears porównała partnera do ojca

Kora paliła marihuanę

Kora była jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek rockowych, która przez lata walczyła o to, żeby zalegalizować w Polsce marihuanę. W wywiadzie dla Wysokich Obcasów zdradziła, że w jej opinii narkotykiem jest alkohol, który zniszczył jej rodzinę.

Ale cywilizowany człowiek potrzebuje się czymś zrelaksować. Widziałam ludzi upodlonych przez alkohol, ale nie widziałam człowieka upodlonego przez marihuanę. Pozwólmy osobom dorosłym posiadać narkotyk na własny użytek - powiedziała.

Gwiazda została nawet zatrzymana przez policję i postawiono jej zarzut posiadania narkotyków.

Kora
Kora

Krzysztof Krawczyk eksperymentował z narkotykami

Krzysztof Krawczyk był jednym z najpopularniejszych polskich wokalistów. Przez lata zdobył całą rzeszę fanów, którzy z uwagą śledzili jego każdy krok.

Niemal wszyscy wiedzą, że gwiazdor w przeszłości prowadził bardzo rozrywkowe życie. Mężczyzna w jednym z wywiadów przyznał się, że eksperymentował również z narkotykami, jednak nie popadł w nałóg.

Z wyjątkiem heroiny skosztowałem wielu substancji - PCP, grzybki halucynogenne... To było po rozwodzie z moją żoną. Przeżywałem to rozstanie bardzo, trafiłem do hippisowskiej wspólnoty, w której byłem częstowany marihuaną, haszyszem. Wydaje mi się, że jeśli ktoś nie ma charakteru, to się tym narkotykom podda. Ja się im nie poddałem. Jak mnie ktoś poczęstuje marihuaną, to nie odmawiam, ale nie mam słabości do narkotyków - powiedział Super Expressowi.
Krzysztof Krawczyk eksperymentował z narkotykami
Krzysztof Krawczyk eksperymentował z narkotykami

Amy Winehouse nadużywała środków odurzających

Amy Winehouse w przeszłości zmagała się z uzależnieniem od narkotyków. Po raz pierwszy opowiedziano o tym publicznie w 2005 roku. Gwiazda przechodziła wówczas przez trudny okres w swoim życiu, w którym nadużywała alkoholu i środków odurzających.

W 2010 gwiazda wyznała w jednym z wywiadów, że przestała zażywać narkotyki, jednak krótko po tym uzależniła się napojów wyskokowych, przez które zmarła. Oficjalnie mówi się, że przyczyną jej śmierci był wstrząs, którego doznała po zatruciu alkoholem.

Nowa piosenka z Amy Winehouse
Nowa piosenka z Amy Winehouse

Czy któraś z powyższych gwiazd była dla was zaskoczeniem?

  • Angelina Jolie w Londynie postawiła na wieczorowy makijaż
  • Fotografia: ONS
  • Samuel L. Jackson był uzależniony od narkotyków
  • Elton John - Oscary 2020
  • Britney Spears porównała partnera do ojca
  • Kora
  • Krzysztof Krawczyk eksperymentował z narkotykami
  • Nowa piosenka z Amy Winehouse
[1/8] Angelina Jolie w Londynie postawiła na wieczorowy makijaż
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także