Szukaj
Szukaj
Szukaj
Dziś niedziela, 19.11.2017

Wielki dramat Agaty Młynarskiej! Dziennikarka ponownie pogrążona w żałobie: „Zmarł nestor naszej rodziny”

Agata Młynarska w żałobie


Nie żyje Roman Orłow

Przypomnijmy, że w tym roku w marcu po długiej chorobie zmarł ojciec Agaty Młynarskiej  Wojciech Młynarski – słynny poeta, pieśniarz i satyryk. Jego śmierć poprzedzona była pobytem w szpitalu, zakłócanym przez media i nieżyczliwe osoby. Doszło nawet do tego, że jedna z pielęgniarek robiła artyście zdjęcia w trakcie snu, po czym sprzedała je tabloidowi. Agata Młynarska wystosowała wówczas oficjalne oświadczenie, w którym oburzona zapowiedziała podjęcie kroków prawnych. Teraz, gdy zdawało się, że rodzina dziennikarki zaczyna powoli odzyskiwać spokój, spadła na nią kolejna bolesna wiadomość. Kilka dni temu zmarł bowiem bliski krewny Młynarskich, malarz i kompozytor Roman Orłow. O jego odejściu poinformowała na Facebooku Agata, która nazywa go „nestorem rodu„.

Wyciekły na jaw skrywane fakty na temat starszego syna Agaty Młynarskiej!

Artysta zmarł 14 października w Psurzu, koło Kutna. Roman Orłow do końca był bardzo aktywny. Zaledwie tydzień przed śmiercią gościł w Kutnie na koncercie Ireny Santor. Agata Młynarska postanowiła pożegnać „nestora rodu” w poście na Facebooku, zaznaczając jakie miał on znaczenie dla Młynarskich i świata kultury.

Zmarł Roman Orłow, kompozytor i malarz. Nestor naszej rodziny. Wspólnie z Tatą stworzył wiele pięknych piosenek. „Z kim tak ci będzie źle jak ze mną” czy „Jesienny Pan” to moje ukochane. Ze ściany w pokoju patrzy na mnie portret taty, który ma trzy lata, namalowany w czasie wojny przez Romana Orłowa. Nikt nie przypuszczał, że po latach połączy ich miłość do estrady i wspólne przeboje. Jesieni panowie odchodzą… – czytamy na Facebooku Agaty Młynarskiej.

Kim był Roman Orłow?

Roman Orłow był synem skrzypka i pedagoga Grzegorza Orłowa oraz pianistki Anny Młynarskiej, ciotki Wojciecha Młynarskiego. Artysta był zatem kuzynem Wojciecha Młynarskiego i przyjaźnił się z nim od dzieciństwa. W czasie II wojny światowej walczył w Powstaniu Warszawskim i II Korpusie gen. Władysława Andersa we Włoszech. Ukończył Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi. Jako kompozytor zadebiutował w 1957 r. piosenką „Nieprawda” dla kabaretu „Wagabunda”. Wraz z Wojciechem Młynarskim pisał piosenki dla kabaretu klubu studenckiego „Hybrydy” w Warszawie.

Komponował dla największych m.in. Hanny Banaszak, Ewy Bem, Andrzeja Dąbrowskiego, Kaliny Jędrusik, Marii Koterbskiej, Haliny Kunickiej i Ireny Santor. Piosenka z jego muzyką „Z kim tak ci będzie źle, jak ze mną” zwyciężyła na KFPP w Opolu w 1964 r. Na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot ’68 włoska piosenkarka Annarita Spinaci otrzymała I nagrodę za interpretację jego piosenki „Jesienny pan”. W połowie lat 70. Roman Orłow całkowicie poświęcił się malarstwu i zrezygnował z kariery muzycznej.

Pogrążona w smutku Agata Młynarska zaprasza do kin na szczególny film

Wojciech Młynarski, Agata Młynarska

Wojciech Młynarski, Agata Młynarska

Agata Młynarska - Premiera książki o Wojciechu Młynarskim

Agata Młynarska – Premiera książki o Wojciechu Młynarskim

Wojciech Młynarski, Agata Młynarska i Paulina Młynarska

Wojciech Młynarski, Agata Młynarska i Paulina Młynarska

Czy lubisz Agatę Młynarską?Komentarzy: 0


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

×