Szukaj
Szukaj
Dziś poniedziałek, 18.12.2017

Donald Trump już wybrał sobie doradców. Nazwisko jednego z nich zaskakuje!

Donald Trump


Zięć Donalda Trumpa będzie jego doradcą ds. umów handlowych i Bliskiego Wschodu

35-letni Jared Kushner, zięć Donalda Trumpa obejmie stanowisko doradcy ds. umów handlowych i Bliskiego Wschodu w Białym Domu.

Poinformował o tym zespół Trumpa ds. przekazania władcy, potwierdzając tym samym rewelacje prasowe. Informacja została podana publicznie podczas konferencji.

Już w poniedziałek przedstawiciele zespołu Trumpa ds. przekazania władzy podali tę informację do wiadomości publicznej w trakcie konferencji prasowej w Waszyngtonie. Wziął w niej udział również prawnik reprezentujący interesy Jareda Kushnera – podaje tvn24.pl
Zięć Trumpa uprzedził, że przyjmie nominację dopiero po konsultacjach ze swoimi prawnikami.
W trakcie konferencji podano, że Kushner jest gotów zaakceptować nominację, po uprzednim zasięgnięciu porady u prawników, którzy twierdzą, że wcześniejsze wyroki sądów ws. nepotyzmu i konfliktu interesów nie mają zastosowania do administracji w Białym Domu, nie ma więc przeszkód prawnych dla tej nominacji. Media: zięć Trumpa zostanie starszym doradcą w Białym Domu Zięć Donalda… czytaj dalej » Sprawą zajmował się nowojorski adwokat Jamie Gorelick, który pełnił funkcję zastępcy prokuratora generalnego w czasach prezydentury Billa Clintona i został zatrudniony przez Kushnera dla wyjaśnienia kwestii, czy jego nominacja stanowiłaby pogwałcenie regulacji zwalczających nepotyzm z 1967 r
Jednak Biały Dom nie podlega federalnemu prawu o zwalczaniu nepotyzmu ponieważ nie jest traktowany jako agencja rządowa rządowa. Jared jednak bez względu na wszystko postanowił pozbyć się niektórych aktywów, ponieważ chce być etyczny. Również jego żona Ivanka Trump chce ograniczyć swoje udziały  w sieci spółek składających się na Imperium jej ojca.

Co myślicie o obsadzaniu na ważnych stanowiskach państwowych członków swojej rodziny?

Zobacz: Donald i Melania Trump zorganizowali bal sylwestrowy w swojej posiadłości. Nie zabrakło znanych gości!

Jared Kushner na okładce Forbes

Jared Kushner na okładce Forbes

Ivanka Trump i Jared Kushner

Ivanka Trump i Jared Kushner wkrótce przeprowadzą się do Waszyngtonu

Czy to dobrze, że Donald Trump został prezydentem USA?Komentarzy: 0


Dodaj komentarz
×