Agnieszka Radwańska idzie jak burza! Odniosła kolejny sukces

Agnieszka Radwańska w trzeciej rundzie Australian Open
Milena Majek
07.01.2016 11:41

To niesamowite! Rok dopiero się rozpoczął a Agnieszka Radwańska już odnosi pierwsze sukcesy. Wszyscy doskonale pamiętamy jej spektakularne zwycięstwo turnieju Masters. Polska tenisistka pokazała, że po słabym początku sezonu, można go fenomenalnie zakończyć. Potem udała się na krótki odpoczynek wraz ze swoim chłopakiem

Nowy rok to kolejne wyzwania stojące przed Polką. Radwańska bierze udział w turnieju w Shenzhen. Przez eliminacje przeszła jak burza. W ćwierćfinale pokonała Chinkę, Qiang Wang w dwóch setach: 6:3, 6:2. Tym samym Isia awansowała do półfinału. Nie poznała jeszcze swojej rywalki. Będzie nią zwyciężczyni meczu Anna-Lena Friedsam - Katerlina Siniakova.

Mecz nie należał do łatwych mimo, że wynik wskazuje coś zupełnie innego. W pierwszym secie Agnieszka od początku przejęła kontrolę, zmuszając tym samym do błędów swoją rywalkę. Chinka starała się jak mogła, by urwać choć punkt Radwańskiej, jednak ta popisywała się efektownymi zagraniami i ostatecznie zwyciężyła w tej partii.

W drugim secie Agnieszce udało się wygrać, ale po nerwowej końcówce. Teraz czekamy na jej starcie w kolejnym etapie. Trzymamy kciuki, by udało jej się triumfować w tym turnieju i spektakularnie rozpocząć rok.