Szukaj
Szukaj
Dziś środa, 13.12.2017

W jakim stanie jest Tomasz Gollob? Czy jest szansa, że po groźnym wypadku stanie na nogi?

Tomasz Gollob wypadek


Jak się czuje Tomasz Gollob

Po ponad pięciu miesiącach od wypadku na motocrossie Tomasz Gollob nadal przebywa w szpitalu. Psychicznie czuje się świetnie, ale wciąż nie odzyskał czucia w nogach. Najbliżsi żużlowca szukają różnych sposobów, by mu pomóc. Postanowili sprowadzić z Ameryki sprzęt najnowszej generacji – egzoszkielet. Jest to pancerz wspomagany, czyli specjalna powłoka, którą mocuje się na zewnątrz ciała. Jego celem jest wzmocnienie siły mięśni. Po długiej rehabilitacji osoby chorej umożliwia jej wstawanie i siadanie na krześle oraz wykonywanie chodu w sposób prawie naturalny, z prawidłowym przenoszeniem obciążenia między kończynami.

Tomek po raz pierwszy stanął na nogi dzięki egzoszkieletowi pod koniec lipca – przypomina dr Cezary Rybacki, przyjaciel Golloba. Bydgoski szpital nie ma na stanie takiego sprzętu. W lipcu zostało ono wypożyczone na niecały tydzień. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, Tomasz był bardzo zadowolony z pracy z tym urządzeniem. Wtedy jeden z jego sponsorów zadeklarował pomoc w pozyskaniu tego sprzętu na dłuższy okres.

Egzoszkielet przyjedzie na nasz oddział na dwa tygodnie. Po takim okresie będziemy mogli już wskazać jakieś efekty. Tomek rozpocznie pracę z urządzeniem w poniedziałek 2 października, a tydzień później przetestuje amerykańską wersję tego sprzętu – wyjaśnia szef kliniki rehabilitacji, doktor Krzysztof Radziszewski.

Urządzenie daje impuls do powrotu utraconych funkcji nerwowo-mięśniowych. Pacjent uczy się chodzić na nowo, ponownie wypracowuje prawidłowe wzorce chodu. Egzoszkielet jest coraz częściej wykorzystywany w medycynie, choć jest wciąż bardzo drogi. Koszt rehabilitacji to minimum 140 zł za godzinę, zaś zakup urządzenia to koszt ponad 100 tys. dolarów czyli ok. 400 tys. złotych. Trzeba do tego doliczyć wynagrodzenie rehabilitantów. Jeśli Gollobowi spodobają się treningi przy użyciu sprzętu z USA, rozważony zostanie jego zakup.

Trzymamy kciuki!

Pierwsze zdjęcie Tomasza Golloba po wypadku. Spełnił marzenie chłopca chorego na raka

Tomasz Gollob po raz pierwszy komentuje tragiczny wypadek!

Tomasz Gollob stan zdrowia

Tomasz Gollob stan zdrowia

Tomasz Gollob

Tomasz Gollob

 

Czy interesuje cię żużel?Komentarzy: 0


Dodaj komentarz
×