Szukaj
Szukaj
Dziś wtorek, 20.02.2018

Tomasz Mackiewicz uwieczniony w szczelinie tuż przed atakiem szczytowym na Nanga Parbat. Elisabeth Revol ujawniła ostatnie zdjęcie

Tomasz Mackiewicz i Elisabeth REvol


Ostatnie zdjęcie Tomasza Mackiewicza w szczelinie na Nanga Parbat

Temat wyprawy Tomasza Mackiewicza i Elisabeth Revol na pakistański szczyt Nanga Parbat w dalszym ciągu budzi ogromne emocje. Każdego dnia media donoszą o nowych sensacyjnych szczegółach dotyczących feralnej wyprawy. Przypomnijmy, że Tomasz Mackiewicz ma aktualnie status zaginionego. Jak powszechnie wiadomo, Polak po próbie ataku na Nanga Parbat rzekomo zmagał się ze ślepotą śnieżną i chorobą wysokościową. Elisabeth Revol ujawniła kolejną sensację.

Francuzka nieoczekiwanie ujawniła foto, które jej zdaniem jest ostatnim zdjęciem Tomasza Mackiewicza. Polski himalaista został uwieczniony w szczelinie na fotografii tuż przed swoim atakiem szczytowym na Nanga Parbat.

7357 metrów, 24 stycznia, dzień przed celem. Tomek w szczelinie, w której biwakujemy, by osłonić się przed zimnem i wiatrem – opisała fotografię Francuzka.

Zdjęcie Revol przekazała magazynowi VSD, który natychmiast je opublikował.

Przypomnijmy szczegóły dramatu. Wiadomo, że Elisabeth Revol sprowadziła Mackiewicza na wysokość 7200 metrów, a sama zeszła niżej i została ocalona podczas akcji ratunkowej, którą przeprowadzili Adam Bielecki, Denis Urubko, Piotr Tomala oraz Jarosław Botor.  Okazało się, że 26 stycznia Revol zachowała więcej sił od Tomka, dzięki temu udało jej się zejść na wysokość, z której możliwy był ratunek. Jak wiadomo, himalaistka początkowo nie rozmawiała z mediami, udzieliła jednie wywiadu agencji AFP. Ostatnio Francuzka jednak przemówiła, zwołała konferencję prasową w jej trakcie której zaskakująco stwierdziła, że:

Tomasza Mackiewicza dało się uratować, lecz na przeszkodzie stanęła zwłoka Pakistańczyków, którzy domagali się pokrycia kosztów z góry.

Czy jest jeszcze coś czym Eli nas zaskoczy?Komentarzy: 9


Gość | 15 lutego 2018, 02:45

Co chwilę mówi inną wersję pierwsze że nic nie wiedział że był w agonii że nie świadomy teraz że z nim rozmawiała i kazał jej schodzić dalej samej nie rozumiem tego coś tu nie tak mi się wydaje że to nie tak było do końca po prostu bała się o swoje życie dlatego tak powiedziała żeby nie szli po niego bo inaczej zginie A tak naprawdę może nie był aż tak najgorzej ale nie mnie to oceniać ma swoje sumienie i wie jak było najlepiej


Gość | 13 lutego 2018, 18:56

Widzę sami analitycy i detektywi tutaj. Panowie i Panie kobita mająca 40 kg targała go (80 kg) prawie tysiąc metrów ze szczytu bo na 7200 . A nasza ekipa dwóch rosłych gości uznała że nie dadzą rady nawet jeśli jeszcze żyje to o czym tu mowa aż dziw . Żal go i jej ale to ich wybór idąc tam .A dla rodziny wyrazy współczucia. Sam nie bardzo tą fascynację rozumiem , ale rozumiem że piękno tego świata to różnorodność i odmienność i to szanuję,pozdrawiam.


Gość | 12 lutego 2018, 23:56

To był w agonii czy kazal jej schodzić?bo to sie nie trzyma całości.


Gość | 12 lutego 2018, 23:53

Ta baba co chwile ma nowe info o Tomaszu. Mam wrażenie że na jego śmierci robi sobie lans


Gość | 12 lutego 2018, 00:39

E. Revol kłamie i nikt nie docieka prawdy !!!! dlaczego


Gość | 12 lutego 2018, 00:37

Revol kłamie!!!! Dlaczego Zmienia wersje jak zostawiła Tomka i nikt jej wprost o to nie pyta , albo był w agonii albo był świadomy – kłamie i nigdy nie powie prawdy , nie ma morale coś z nią nie tak – wiedziała ze pomoc na taka wysokość nie nadleci dlatego zeszła inaczej przecież mogła by z Tomkiem czekać na helikopter szuja z niej i tyle dziennikarze pytajcie ja bo to kłamstwa w każdym zdaniu


Gość | 10 lutego 2018, 08:24

Nie wygląda na stan agonalny…


Gość | 10 lutego 2018, 02:37

Myśle ze jeszcze większą!!!


Gość | 9 lutego 2018, 21:30

Zdobyli szczyt. Jastrzebska nadal jestes cmentarna hiena?!?!?


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

×