Szukaj
Szukaj
Dziś sobota, 21.04.2018

Szymon Majewski zdradza szczegóły propozycji pracy w TVP. Jakie warunki stawiał Jacek Kurski?

Szymon Majewski o propozycji w TVP


Szymon Majewski o propozycji z TVP

Szymon Majewski obserwując zachowania Tomasza Lisa po zmianie władzy w TVP postanowił napisać:

W tej chwili w Polsce walczą ze sobą dwie wielkie partie: PiS czyli Prawo i Sprawiedliwość i LiS – Lewo i Sprawiedliwość

To nie jedyny komentarz dotyczący dziennikarza. W końcu Tomasz Lis nie wytrzymał i odpowiedział satyrykowi:

Prośba do nowych szefów TVP. Pan Szymon Majewski bardzo się stara o względy nowej władzy. Uprzejmie proszę, dajcie mu program

Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na propozycję ze strony Jacka Kurskiego. Szymon Majewski w rozmowie z Wirtualną Polską zdradził kulisy złożenia mu propozycji pracy w TVP:

Zaproponował i bardzo mu za to dziękuję. Bo ja w ogóle nie mam problemu z pójściem do tej stacji jako gość i pogadania na różne tematy. Myślałem na początku, że to są żarty. Mieliśmy dowcipną rozmowę, bo on jest żartobliwy, śmieszny.

Szymon Majewski nie zdecydował się jednak na podjęcie pracy w Telewizji Publicznej:

Powiedziałem mu wprost, że niestety, w tej chwili jest takie ciśnienie, że nie wyobrażam sobie, iż nagle z przyklejonym uśmiechem wchodzę tam udając, że nic się nie stało. A najśmieszniejsze jest to, że paradoksalnie ja wierzę w to, że on dałby mi wolność.

Jakie więc byłby warunki pracy Szymona Majewskiego w TVP? I czy zgodziłby się na cenzurę?

Powiedział, że jest jeden warunek. „Ojczyznę kochać trzeba i szanować”. Prawda jest taka, że ja też w to wierzę. I jak już wspominałem wcześniej, sam siebie trochę cenzuruję. Wiem, gdzie jest przegięcie i nie potrzebuję do tego dodatkowego gremium. Chciałbym, by w Polsce zrozumiano, że facet uprawiający satyrę stara się śmiać ze wszystkiego, co mu się wydaje dziwne. I on sam dokonuje wyboru. I naprawdę może się śmiać z partii, która rządzi i może się śmiać z partii, która jest w opozycji. Może się śmiać nawet z tych, na których głosował: i z Bronka, i z Nowaka czy Tuska. Ja naprawdę głosowałem na PO. Po prostu nie ze wszystkiego jestem zadowolony.

Chcielibyście oglądać Szymona Majewskiego na antenie TVP?

Zobacz także: Szymon Majewski jednak w TVP? „W końcu się dogadałem”

Szymon Majewski nie zdał matury

Szymon Majewski o propozycji pracy w TVP

Jacek Kurski

Jakie warunki Jacek Kurski postawił Szymonowi Majewskiemu?

Polsat, TVN czy TVP – którą stację najczęściej oglądasz?Komentarzy: 1


Gość | 5 maja 2016, 18:39

No to żartobliwy czy śmieszny. Coś się Majewskiemu z tego podlizywania na słownictwo rzuciło. Jak stuletnia dziewica na wydaniu – i chciałabym i boję się.


Dodaj komentarz
×