NewsyNie wierzymy... Tak Szwajcarzy tłumaczą się z przegranej z Polską na EURO 2016

Nie wierzymy... Tak Szwajcarzy tłumaczą się z przegranej z Polską na EURO 2016

Szwajcaria o meczu z Polską na EURO 2016
Karol
25.06.2016 22:29, aktualizacja: 26.06.2016 01:05

Za nami historyczny moment. Polska awansowała do ćwierćfinału EURO 2016! Radość polskich kibiców nie ma granic. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w Szwajcarii, która pożegnała się z walką o tytuł Mistrza Europy.

Szwajcarzy udzielili już pierwszego komentarza po przegranym meczu z Polską. Ich zdaniem (co za zaskoczenie...) to oni zasługiwali na zwycięstwo.

Przez 120 minut byliśmy lepszym zespołem. Nie zasługujemy na to, by jechać do domu. W pierwszej połowie nie wszystko szło po naszej myśli, ale fantastycznie zareagowaliśmy i w dogrywce powinniśmy trafić na 2:1. Wielka szkoda - powiedział pomocnik Blerim Dzemaili

Wynik meczu Polska-Szwajcaria rozczarował również bramkarza reprezentacji rywali. Yann Sommer przyznaje, że sukces Polski to tylko i wyłącznie zasługa Łukasza Fabiańskiego, który świetnie obronił dwie okazje Erena Derdiyoka.

Fantastycznie walczyliśmy i uważam, że zasłużyliśmy na awans do ćwierćfinału. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, trudno pogodzić się z niepowodzeniem po takim występie

Rzuty karne wygrali Polacy. Chybił tylko Granit Xhaka, co okazało się kluczowe dla wyniku Szwajcarii:

W trakcie spotkania mieliśmy lepsze okazje i byliśmy lepsi od rywala. Niestety przy karnych szanse zawsze wynoszą 50 do 50 i tym razem rywale okazali się skuteczniejsi

Gra jednak toczy się dalej. Już w najbliższy czwartek Polacy zawalczą o półfinał EURO 2016.