Szukaj
Szukaj
Dziś środa, 13.12.2017

Kadra polskich piłkarzy przygotowała Szlachetną Paczkę! Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak, Wojciech Szczęsny…Polscy piłkarze wsparli Szlachetną Paczkę

W przerwie między treningami nasi kadrowicze już kolejny raz przygotowali Szlachetną Paczkę.

To dla nas zaszczyt, że po raz kolejny możemy pomóc Szlachetnej Paczce – powiedział Robert Lewandowski, kapitan Biało-Czerwonych.

Piłkarska reprezentacja Polski swoją Szlachetną Paczkę przygotowała już w listopadzie, w czasie zgrupowania przed meczami z Urugwajem i Meksykiem. Dla piłkarzy była to ostatnia okazja, żeby się spotkać. Przesyłka trafi do pani Moniki. Kobieta jest wdową, osiem lat temu straciła męża. Została sama z trójką małych dzieci, bez pieniędzy i bez prawa do renty. Dzisiaj jej dzieci są starsze, więc kobieta pracuje dorywczo, między innymi sprząta mieszkania.

To dla nas niezwykle ważne, że możemy dać szansę ludziom, którzy swoim działaniem pokazują, że najbardziej jej potrzebują – przyznał selekcjoner Adam Nawałka.

Ciężko pracują, walczą, mobilizują się w trudnych momentach i przekraczają bariery. Jako drużyna też staramy się tak postępować. Dziś pomagamy pani Monice, przygotowując dla niej paczkę, ale z jej historii możemy się też wiele nauczyć. To ona jest dla nas inspiracją – dodał.

W paczce znalazły się rzeczy najpilniej potrzebne, między innymi rozkładany fotel, żywność i ubrania. 13-letni Artur otrzyma plecak, 10-letnia Iza zestaw do szycia, a jej siostra bliźniaczka Luiza – piłkarskie korki w rozmiarze 35.

Dla nas to coś fantastycznego – stwierdził Robert Lewandowski. – Mała dziewczynka kocha piłkę, gra, a my jesteśmy w stanie spełnić jej marzenie o posiadaniu takich prawdziwych piłkarskich butów.

Bramkarz Wojciech Szczęsny powiedział, że piłkarze „są grupą szczęściarzy”.

Robimy to, co lubimy, mamy komfortowe życie, dlatego naszym obowiązkiem jest pomagać ludziom, którzy mają ciężej – oświadczył Szczęsny

 Grzegorz Krychowiak – podobnie jak Lewandowski – Szlachetną Paczkę przygotowuje od lat.

W ubiegłym roku razem z narzeczoną odwiedziliśmy jedną z paczkowych rodzin. To było niesamowite doświadczenie. Tego uśmiechu, który pojawił się na twarzach dzieci, dla których przygotowaliśmy paczkę, nie zapomnę do końca życia – wspominał Krychowiak

Szlachetna Paczka – idea akcji

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Paczki są przekazywane raz w roku, przed świętami Bożego Narodzenia. Po raz pierwszy akcja została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku, kiedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez księdza Jacka Stryczka obdarowała 30 ubogich rodzin. W ramach ubiegłorocznej XVI edycji Szlachetnej Paczki pomoc o łącznej wartości ponad 47 milionów złotych trafiła do blisko 19 tysięcy rodzin w całej Polsce. Tegoroczny finał akcji, podczas którego paczki dotrą do rodzin, odbędzie się 9-10 grudnia. W ramach akcji 11 100 wolontariuszy odwiedziło już ponad 33 tysiące rodzin. Szlachetna Paczka ma zasięg ogólnopolski, a jej działanie obejmują 645 rejonów na terenie całego kraju. W sobotę ulicami 16 polskich miast wojewódzkich przeszły marsze wolontariuszy. Wśród transparentów na warszawskim marszu widniały napisy: „Myśl jak romantyk, działaj jak pozytywista”, „Nie trzeba wojny, by zmobilizować idealistów”, „Pomaganie jest super”. Hasłem akcji „Szlachetna Paczka” jest: „Lubię ludzi”. Podczas XVII edycji akcji liczba rodzin włączonych do projektu przekroczy 20 tysięcy.

Piękna akcja BRAWO

 

Anna Lewandowska skomentowała nową fryzurę Roberta. Była bardzo oszczędna w słowach

Tego jeszcze nie było! Anna i Robert Lewandowscy udzielą wspólnego wywiadu samemu królowi!

 

Robert Lewandowski jeszcze nigdy nie był tak wylewny! Romantycznie popłynął w komplementowaniu swojej uroczej żony!

Interesujesz się piłką nożną?Komentarzy: 0


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

×