Szukaj
Szukaj
Dziś środa, 13.12.2017

Skandal w łódzkiej Atlas Arenie podczas meczu Polska – Iran

Skandal na meczu Polska -Iran w Łodzi


Iranka z transparentem wyprowadzona z meczu przez ochronę

W łódzkiej Atlas Arenie podczas wczorajszego meczu Polska – Iran pojawiła się Iranka z transparentem Let Iranian women enter their stadiums (Pozwólcie Irankom wejść na stadiony). Pomimo spokojnych próśb organizatorów nie schowała transparentu.

Do pierwszego podobnego incydentu doszło już dwa tygodnie temu w Pesaro. Wówczas Safai wdała się w szarpaninę z policjantami, walcząc o transparent. Wszystko trwało kilkanaście minut, a w tym samym czasie Irańczycy walczyli na parkiecie z Włochami, choć wszystko odbywało się tuż przy boisku.

Wyprowadziła ją ochrona

Iranka, tak samo jak we Włoszech, w Łodzi usiadła w pierwszym rzędzie, gdzie doskonale widać było jej transparent. Podnosiła się w momentach, kiedy napis mógł być widoczny w telewizji.
Ochrona oraz organizatorzy podeszli do kobiety w trakcie przerwy między setami, kiedy w telewizji kibice mogli oglądać reklamy. Początkowo poprosili ją o to, by nie pokazywała transparentu, a kiedy odmówiła, wyproszono ją siłą. Ostatecznie Darya Safai wróciła wraz ze swoim transparentem na trybuny, w dokładnie to samo miejsce. W Pesaro, kiedy zabrano jej transparent, zniszczono go, by uniemożliwić dalsze eksponowanie hasła na trybunach podczas meczu Polska – Iran. Powrót Iranki na trybuny nie spodobał się supervisorowi, działaczom i organizatorom z ramienia FIVB.
Akcję wspierają Irańczycy, ale także kibice innych narodowości. Na znak poparcia zakładają koszulki z napisem „Let Iranian women enter their stadiums”.

Co myślicie o takim proteście?

Wygraliśmy z Rumunami ale mecz nie obył się bez skandali! „Rumuńscy kibice prowokowali polskich fanów! Później odpalili petardę hukową”.

Skandal na meczu Polska -Iran w Łodzi

Skandal na meczu Polska -Iran w Łodzi

Czy reprezentacja Polski w siatkówce ma szanse wygrać w Lidze Światowej siatkówki mężczyzn?Komentarzy: 2


Kamil 33 | 19 czerwca 2017, 18:01

Jeśli tym transparentem nie przeszkadzała kibicom, tylko poprzeć takie działania.


Gość | 19 czerwca 2017, 00:20

Maja takie samo prawo bywac na stationach jak my wszyscy.


Dodaj komentarz
×