Szukaj
Szukaj
Dziś wtorek, 20.03.2018

Rosjanie zakpili z prezydenta: „Andrzej Duda nie żyje”. Skandaliczne reklamy zalały internet

Andrzej Duda ostro o zamachach terrorystycznych


Rosjanie „uśmiercili” Andrzeja Dudę

Szok! Rosjanie chcą zarobić, nabierając internautów na śmierć Andrzeja Dudy! W sieci zaczęły pojawiać się reklamy o treści:

Andrzej Duda zmarł dziś. Szczegóły z miejsca zdarzenia. Polska straciła wielkiego polityka

Slogany należały do petersburskiego centrum ochrony. Reklamy pojawiały się na polskich stronach internetowych, po kliknięciu na nie przekierowywały na główną stronę rosyjskiej firmy ochroniarskiej.

 To nie pierwszy raz kiedy rosyjscy hakerzy zaatakowali w polskiej sieci. Oczywiście trudno będzie udowodnić, że za atakiem stoi państwo rosyjskie. Cyberprzestępcy ze wschodu słyną z prowadzenia wojen informacyjnych, a ostatnie zdarzenie z udziałem polskiego prezydenta jest jednym z jej przykładów. To szerzenie propagandy i nieprawdziwych informacji – powiedział w rozmowie z Super Expressem dr Krzysztof Liedel, ekspert do spraw terroryzmu międzynarodowego.

Kancelaria Prezydenta zainterweniowała niemal od razu:

Biuro Prasowe KPRP skierowało w tej sprawie pismo do Google Polska z pytaniem, czy wspomniane reklamy pojawiły się na stronach internetowych w systemie Google AdWords. A jeśli tak, to jakie działania zamierza podjąć firma, by uniknąć takich niefortunnych incydentów w przyszłości – powiedział Super Expressowi Marek Magierowski, rzecznik prezydenta.

Z kolei o postępach poinformował na Twitterze:

Po interwencji @prezydentpl #GooglePolska zablokował szokujące reklamy pewnej rosyjskiej firmy, wykorzystujące nazwisko @AndrzejDuda.

Jesteśmy w szoku.

Zobacz także: Kuba Wojewódzki nie żyje? Taka informacja obiegła internet

Andrzej Duda wygwizdany

Szokujące, rosyjskie reklamy o śmierci Andrzeja Dudy

Agada Duda i Andrzej Duda

Rosjanie zakpili z Andrzeja Dudy

Czy uważasz, że Andrzej Duda jest dobrym prezydentem?Komentarzy: 0


Dodaj komentarz
×