Szukaj
Szukaj
Dziś piątek, 15.12.2017

Robert Sankowski nie żyje. Odszedł ceniony krytyk muzyczny, erudyta, dziennikarz…

Robert Sankowski nie żyje


Robert Sankowski nie żyje

Robert Sankowski od ponad 20 lat był cenionym krytykiem muzycznym. Zawodowo związany był z Gazetą Wyborczą. Jego teksty pojawiały się między innymi w Tylko Rocku, Wysokich obcasach, a także na łamach Onetu. Informację o jego śmierci podał na Facebooku Paweł Dunin-Wąsowicz.

W licznych wpisach na Facebooku artyści, jak i przyjaciele żegnają Sankowskiego:

  • W zeszłym roku energia Roberta zderzyła się z chorobą. Walczył tak, jak umiał – pisząc. To nie był typ, który by się skarżył, narzekał. Pisał do nas: ‚Teraz jestem parę dni w szpitalu, nie mam co robić, chętnie coś napiszę’. Ostatnim tekstem była zapowiedź OFF-u, z którego przyjaciele przywieźli już bezużyteczne słowa wsparcia od PJ Harvey – wspominają Roberta jego przyjaciele z „Gazety Wyborczej” w tekście „Krytyk muzyczny, erudyta, nasz przyjaciel z ‚Wyborczej’.
  • Robert Sankowski miał wiedzę, ironię, poczucie humoru i dużo dystansu. Mieliśmy inne preferencje muzyczne, piłkarskie, a w ogóle nie przeszkadzało nam to toczyć bardzo fajne rozmowy, bo to był inteligentny i bystry, a przy tym życzliwy gość. Bardzo przykra wiadomość. Niech ci tam będzie lepiej Robercie – napisał dziennikarz Noisey Polska Andrzej Cała.
  • Żegnaj Robson. Spotkamy się na jakimś zajebistym, wiecznym festiwalu. Tymczasem jest nam dramatycznie smutno. Najbliższym wyrazy najgłębszego współczucia – żegna Roberta Sankowskiego, dziennikarz i fotograf Artur Rawicz.

Roberta Sankowskiego pożegnali również organizatorzy festiwalu w Jarocinie:

To strasznie przykra informacja i ogromna strata. Odszedł Robert Sankowski. Człowiek z szerokimi, muzycznymi horyzontami. Wiele lat pisał, był jurorem Rytmów lub po prostu gościł w Jarocinie, a dobro festiwalu zawsze leżało mu na sercu. Pamiętajmy o Nim! Dziękujemy Robert!

Jeszcze przedwczoraj wczesnym rankiem Robert Sankowski dzielił się z nami swoimi wrażeniami, słuchając tej płyty. „Pierwsze The Verve i sierpniowy wschód słońca nad Warszawą. Zaskakująco udane połączenie.” Dziś, po wielu miesiącach walki z ciężką chorobą Robert odszedł od nas. Był znakomitym dziennikarzem muzycznym, pasjonatem muzyki i przede wszystkim bardzo życzliwym człowiekiem. Bardzo życzliwym także dla Jarocin Festiwal. Robercie, dziękujemy. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało”, dodali po chwili organizatorzy Jarocina.

Sankowski zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 48 lat.

Rodzinie zmarłego składamy kondolencje i szczerze wyrażamy swój ogromny smutek…

Nie żyje polska aktorka. Wzruszający wpis Grażyny Wolszczak: „W niedzielę nie wiedziałam jeszcze, że robię to ostatnie zdjęcie”

Robert Sankowski nie żyje

Robert Sankowski nie żyje

Robert Sankowski nie żyje

Robert Sankowski nie żyje

Czy ściągasz legalnie muzykę?Komentarzy: 0


Dodaj komentarz
×