NewsyRobert Lewandowski bardzo szczerze o wpadce w meczu z Kazachstanem: "Nie ma co ukrywać, że..."

Robert Lewandowski bardzo szczerze o wpadce w meczu z Kazachstanem: "Nie ma co ukrywać, że..."

Robert Lewandowski o meczu Polska-Kazachstan
Karol
04.09.2016 23:49

Nie tak miał wyglądać mecz Polska-Kazachstan. Piłkarze polecieli do Astany po zwycięstwo z najsłabszym rywalem w grupie, a wrócili z remisem. Taki wynik zasmucił kibiców, którzy, tak jak Maciej Dowbor, nie przebierają w słowach. A co do powiedzenia ma kapitan reprezentacji?

Robert Lewandowski skomentował mecz z Kazachstanem. W rozmowie z Wirtualną Polską przyznaje, że inaczej wyobrażał sobie finał spotkania. Po remisie, który uważany jest za porażkę, nauczył się, że nie warto odpuszczać na boisku nawet wtedy, gdy prowadzi się 2:0.

Wszystko mieliśmy pod kontrolą. Zdobyliśmy dwa gole, dwa razy trafialiśmy w poprzeczkę, a rywale nie mieli żadnej klarownej sytuacji. Przychodzi druga połowa i wszystko się odmienia. Kazachowie nas przycisnęli, a my spanikowaliśmy. Straciliśmy dwie bramki, próbowaliśmy się podnieść, ale czegoś zabrakło. Szkoda straconych punktów, zwycięstwa w takich meczach mogą być małym kroczkiem do przodu. Chociaż myślę, że w tej grupie będzie sporo remisów. Nauczyliśmy się w Astanie, że niezależnie czy jest 1., czy. 88 minuta, nie wolno odpuszczać

Gdyby w pierwszej połowie remis wynosił 0:0 być może Polacy poczuliby większą motywację do walki o gole:

Prowadzenie nas chyba rozluźniło. Nie ma co ukrywać, że wkradła się zbytnia pewność siebie, myślenie, że na pewno wygramy. Zimny prysznic nam się przyda. Nawet jak się prowadzi 2:0, albo 3:0, trzeba cisnąć dalej. Trzeba cały czas walczy nie na 100, ale na 110 procent. Mam nadzieje, że ten remis nie będzie nic znaczył pod koniec eliminacji. Chciałbym odrobić te dwa punkty już w najbliższych meczach w Warszawie

Lewandowski przyznaje też, że reprezentacja Kazachstanu grała na czas i faule.

Próbowali faulować, spóźniali się i później się ratowali. Tak to będzie wyglądało w tych meczach. Nikt nie odpuści, nikt się nie położy. A jak przeciwnik leży na deskach, to trzeba go po prostu dobić

Robert nie ukrywa również, że nie zna nazwiska nawet jednego piłkarza z drużyny azjatyckiego kraju. Może do mundialu się nauczy?