NewsyZ ostatniej chwili: Reprezentacja Polski w piłce nożnej wygrała z Islandią. Wielkie emocje na Stadionie Narodowym

Z ostatniej chwili: Reprezentacja Polski w piłce nożnej wygrała z Islandią. Wielkie emocje na Stadionie Narodowym

Mecz Polska - Islandia
Milena Majek
13.11.2015 22:38, aktualizacja: 13.11.2015 23:10

Ogromne emocje na Stadionie Narodowym w Warszawie. Polska podejmowała Islandię w pierwszym towarzyskim spotkaniu po zakończeniu eliminacji do EURO 2016. Islandia jeszcze nigdy z nami nie wygrała. Tak stało się i tym razem.

Od początku było bardzo gorąco. Polacy rozpoczęli słabo. Po kontrowersyjnym rzucie karnym przegrywaliśmy od czwartej minuty 1:0. Nasi piłkarze cały czas próbowali atakować. Każde próby kończyły się niestety nieudanie. Na dodatek straciliśmy Kubę Błaszczykowskiego. Polak doznał kontuzji. W jego miejsce pojawił się Maciej Rybus. Do końca pierwszej połowy nie pokazaliśmy niczego szczególnego.

W drugiej części spotkania było zdecydowanie lepiej. Strzelanie dla Polski rozpoczął Kamil Grosicki. Trener zrobił zmiany i w miejscu Piotra Zielińskiego pojawił się Krzysztof Mączyński, a Kubę Wawrzyniaka zastąpił młody Bartosz Kapustka. I to był strzał w dziesiątkę. Polska zdobyła kolejną bramkę w 67 minucie. Po podaniu Lewandowskiego strzał wykończył Kapustka. Niestety chwilę później znów mieliśmy remis. Polacy stracili gola po błędzie obrońcy Łukasza Szukały. Wynik dla Polski ustanowił jak zawsze niezawodny Robert Lewandowski. Polak strzelił dwa gole.

Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Polski. Styl pozostawiał wiele do życzenia. Jednak, jak mówi piłkarskie powiedzenie: liczy się wynik, a nie styl. Teraz czekamy na kolejne spotkanie kadry. Tym razem podejmiemy reprezentację Czech we wtorek we Wrocławiu. Ciekawe, czy Polaków przed meczem zagrzewał nowy hit reprezentacji.