Szukaj
Szukaj
Dziś środa, 21.02.2018

Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński pożegnali Zytę Gilowską

Pogrzeb Zyty Gilowskiej zdjęcia


Zdjęcia z pogrzebu Zyty Gilowskiej

W miniony wtorek media obiegła smutna informacja o śmierci Zyty Gilowskiej. Ekonomistka i posłanka zmarła w wieku 66 lat w wyniku ciężkiej choroby serca. Dzisiaj zorganizowano uroczystość pożegnalną.

Pogrzeb Zyty Gilowskiej odbył się w Świdniku w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W ostatniej drodze byłej wicepremier towarzyszyli m.in. Andrzej Duda, Jarosław Kaczyński i Beata Szydło. Prezes Prawa i Sprawidliwości wygłosił mowę pożegnalną, w której  pożegnał Zytę Gilowską.

Była osobą niezwykłą także w bezpośrednim kontakcie. Czasem miałem do niej lekkie pretensje, bo jej sformułowania bywały zbyt ostre. Ale była z jednej strony wymagająca, a jednocześnie czasem wręcz urocza. Przede wszystkim miała swoją wizję Polski, a zwłaszcza polskiej gospodarki. Była przekonana, że jest ona w stanie rozwijać się szybko – wspominał Jarosław Kaczyński

Przypomnijmy, że Zyta Gilowska w latach 2006-2007 była ministrem finansów oraz wicepremierem w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Do Rady została powołana w 2010 roku przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Prywatnie przyjaźniła się z Donaldem Tuskiem, którego wspierała w kampanii prezydenckiej w 2005 roku.

Zobacz: Była wicepremier zmarła w wyniku ciężkiej choroby. To przez nią wycofała się z życia publicznego

Pogrzeb Zyty Gilowskiej. Zdjęcia z pogrzebu

Pogrzeb Zyty Gilowskiej. Zdjęcia z pogrzebuKomentarzy: 1


Gość | 11 kwietnia 2016, 16:22

agnieszka jastrzebska jest w ciazy !!!!!


Dodaj komentarz
×