Szukaj
Szukaj
Szukaj
Dziś niedziela, 19.11.2017

Monika Brodka staje w obronie Anji Rubik! „Gdyby była facetem takiej reakcji po prostu by nie było”Monika Brodka solidaryzuje się z polskimi kobietami

Monika Brodka od lat, pod każdym względem zalicza się do indywidualistek. Oryginalna artystka nigdy nie podporządkowuje się obecnie modnym nurtom. Na scenie nie wygląda jak miss, jest łysa i mroczna, bowiem jak sama twierdzi chce decydować o swoim ciele. Brodka jak miliony Polek otwarcie krytykuje rząd PiS i ruchy pro-life. Piosenkarce nie podoba się, że jest przez to oblewana pomyjami.

Byłam strasznie wkurzona. Nigdy nie miałam poczucia, że będę społecznicą albo że będę publicznie do czegoś nawoływać. Z zasady nie angażuję się w politykę, ale wtedy pojawiła się zupełnie naturalna potrzeba powiedzenia „nie” – wspomina swój udział w „czarnym proteście” w rozmowie z wp.pl.

Brodka po raz pierwszy o zgoleniu głowy: „To był impuls”

 

 

 

Brodka uważa, że nie mogła inaczej. Boli ją jednak podział społeczeństwa, jaki wtedy nastąpił.

Pamiętam, jak nagle pod moim zdjęciem pojawiło się ponad sto komentarzy, w których ludzie kłócili się i hejtowali nawzajem. To było dla mnie szokujące – wyznaje.

Piosenkarka zaznacza, że nie chodziło jej o żadne agitowanie.

Chciałam podzielić się swoimi przekonaniami – mówi.

Kiedy pada pytanie, czy czuje się feministką, Brodka stwierdza, że na samo słowo „dostaje wysypki”. Przyszedł jednak taki moment, gdy „wysypkę” zastąpił gniew.

Niedawno przy okazji planowanych zmian w ustawie antyaborcyjnej ten dzwon się we mnie odezwał. Bo cóż, chcę decydować o swoim ciele i lubię być traktowana na równi z mężczyznami – czytamy.

W rozmowie z wp.pl Brodka porusza również temat solidarności kobiet, którą zarazem dostrzega i nie. Nawiązuje do hejtu jaki spotyka Anję Rubik.

Całe pokolenia: babcie, matki i córki, zaangażowały się w obronę swoich podstawowych praw. Jednak gdy angażuje się kobieta pokroju Anji Rubik, ludzie jej nie oszczędzają. Pojawiają się komentarze w stylu „Weź Ty się zajmij chodzeniem po wybiegu”. Mam poczucie, że to jest totalna dyskryminacja. Gdyby była facetem takiej reakcji po prostu by nie było. Ta agresja mnie przeraża. Myślę, że przed nami bardzo trudna lekcja – przewiduje Brodka

Co myślicie o poglądach Brodki?

Monika Brodka wciąż zaskakuje! Najpierw ogoliła głowę, a teraz…

 

Monika Brodka - Fryderyki 2017, kreacja

Monika Brodka –  broni Anji Rubik

Anja Rubik ponownie pokazała biust

Anja Rubik ponownie pokazała biust

Anja Rubik napisała list do Beaty Szydło w sprawie kobiet

Anja Rubik napisała list do Beaty Szydło w sprawie kobiet

 

Styl Moniki Brodki uważam za…Komentarzy: 4


Richardscags | 10 września 2017, 12:33

symptoms of oxycontin
rehab addict
how is meth addiction treated
alcohol rehab centers
side effects of tramadol withdrawal


Gość | 10 września 2017, 00:56

Bardzo rozsądna dziewczyna. Brawo!


Gość | 9 września 2017, 19:56

Mądra i wyważona kobieta


Gość | 9 września 2017, 19:53

Ta ma wiecznie otwarta jape.


Dodaj komentarz
×