Szukaj
Szukaj
Dziś poniedziałek, 20.11.2017

Postawiono zarzuty dla organizatora fałszywej zbiórki na „Antosia”! Michał S. oszukał Lewandowskich i Zielińską!

Michał S. zbierał na Antosia


Zarzuty dla twórcy zbiórki na „Antosia”

Wrocławska Prokuratura wystąpiła o aresztowanie na 3 miesiące autora oszustwa na chore dziecko. Michałowi S. śledczy postawili dziś zarzut wyłudzenia ponad 500 tysięcy złotych! Przypomnijmy, że w akcję włączyły się liczne gwiazdy, które zostały oszukane, a wśród nich był Robert Lewandowski i Kasia Zielińska.

Posłużył się danymi zdrowego dziecka

Michał S. zorganizował internetową zbiórkę pieniędzy na leczenie chorego dziecka. Posłużył się danymi dziecka, które w rzeczywistości jest zdrowe, a jego rodzice nie prosili o pomoc. Jak informuje Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu, Michał S. wyłudził w ten sposób ponad 500 tys. zł na szkodę ponad 6 i pół tysiąca osób.

Podczas przesłuchania Michał S. przyznał się do winy i wyjaśniał, że chciał wykorzystać pieniądze na spłatę swoich zobowiązań, na utrzymanie, wizyty w restauracjach czy zakup sprzętu elektronicznego lub roweru. Jak powiedział przesłuchującemu prokuratorowi, nie mógł przerwać oszustwa, bo było to silniejsze od niego.

Michał S. przeprasza i obiecuje zwrot pieniędzy

Prokurator Małgorzata Klaus podkreśla, że to nie pierwsze takie przestępstwo autorstwa Michała S. Już wcześniej był wielokrotnie karany za oszustwa. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia. Michał S. przeprasza i obiecuje zwrot pieniędzy. Nie wiadomo jeszcze, jaką kwotę z pieniędzy zebranych przez Michała S. uda się odzyskać osobom wpłacającym. Byli wśród nich zwykli internauci, ale także sportowcy, aktorzy, dziennikarze.

Wszystkie otrzymane pieniądze osobom poszkodowanym zostaną zwrócone, a sprawa jest na etapie wyjaśniania- napisał w oświadczeniu Michał S.

Również serwisy, za pośrednictwem których zbierano fundusze, wydały oświadczenia, w których poinformowały, że prawdopodobnie padły ofiarą oszustwa ze strony organizatora akcji. Obie firmy prowadzą działania wyjaśniające.

Lewandowscy i Zielińska pomagali dziecku, które nie istnieje? „To sku*wysyństwo!”

Anna i Robert Lewandowscy na wakacjach

Anna i Robert Lewandowscy zostali oszukani

Kasia Zielińska w sukience z falbanką

Kasia Zielińska została oszukana

Wspierasz akcje charytatywne?Komentarzy: 0


Dodaj komentarz
×