NewsyBramka uznana ze spalonego, Robert Lewandowski schodzi z boiska przed końcem meczu, czerwona kartka i dogrywka - tak wyglądał mecz Bayern Monachium vs. Real Madryt

Bramka uznana ze spalonego, Robert Lewandowski schodzi z boiska przed końcem meczu, czerwona kartka i dogrywka - tak wyglądał mecz Bayern Monachium vs. Real Madryt

Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo wartość
Karolina Badziak
19.04.2017 09:27, aktualizacja: 19.04.2017 09:45

Co to był za mecz! Takich emocji już dawno nie było na murawie podczas rozgrywek Ligi Mistrzów. Za nami pojedynek Bayernu Monachium z Realem Madryt. Spotkanie zakończyło się z wynikiem 2:4.

Od pierwszego gwizdka prowadziła drużyna z Niemiec na czele z Robertem Lewandowskim. Wszystko odwróciło się pod koniec meczu i do siatki Bayernu wpadały kolejne bramki. Niestety pojawiły się zarzuty, że o końcowym wyniku zadecydowały błędy sędziów. Od 84. minuty Bawarczycy grali w dziesiątkę. Węgierski sędzia Viktor Kassai pokazał drugą żółtą kartkę Arturo Vidalowi. Nie zasłużył on jednak, by dostać czerwień, ponieważ czysto trafił w piłkę, a nie w nogi rywala. Dzięki prowadzeniu 2:1 w regulaminowym czasie Bayern doprowadził do dogrywki. Niestety w 105. minuci meczu  Sergio Ramos wrzucił piłkę w pole karne do Cristiano Ronaldo, a Portugalczyk nie dał szans bramkarzowi Bayernu. Powtórki pokazały, że Real był na wyraźnym spalonym. Mimo to bramka została uznana. Przed ostatnim gwizdkiem z boiska musiał zejść Lewy. Piłkarz niedawno doznał kontuzji barku, więc trener musi go oszczędzać.

Bramki strzelili: Cristiano Ronaldo trzy (76', 105', 110'), Marco Asensio (112'), Robert Lewandowski (53' - karny), Sergio Ramos (78' - samobój)

Jak donosi dzisiejsza hiszpańska prasa, gazeta Marca, piłkarze niemieckiego klubu wparowali do szatni węgierskiego sędziego Viktora Kassaia:

To kradzież! Sędzia sprawił, że jesteśmy poza rozgrywkami. Czujemy wielki niedosyt", "Bardzo trudno było awansować, jeśli ktoś tak przeszkadza  - krzyczeli źli piłkarze

Głównymi bohaterami akcji z sędzią byli Robert Lewandowski, Arturo Vidal i Thiago Alcantara. Jak podano w programie El Chiringuito, obrażali Kassaiego i obwiniali za odpadnięcie Bayernu.

Lewandowskiego, Vidala i Thiago musiało odciągać kilku policjantów, wypraszając z szatni - poinformował dziennikarz hiszpańskiej telewizji La Sexta Jose Luis Sanchez

Sędziowie wyraźne byli po stronie Realu. Oglądaliście mecz?