Szukaj
Szukaj
Dziś sobota, 16.12.2017

Marta Dyks zaangażowała się w działalność społeczną. Modelka współorganizuje marsz na rzecz…

Marta Dyks współorganizuje Marsz Godności 2016


Marta Dyks w Marszu Godności

Marta Dyks jest jedną z polskich modelek, które świetnie radzą sobie na światowych wybiegach i przed obiektywami aparatów. Polka pracuje z najlepszymi markami i tytułami, jak „Elle” czy „L’Officiel” (zobacz więcej). Ostatnio sporo czasu spędza w Polsce, gdzie zaangażowała się w działalność społeczną.

Marta Dyks jest jedną z organizatorek Marszu Godności. Akcja pod hasłem „Prawa człowieka, prawami kobiet” rozpocznie się w Warszawie na Placu Zbawiciela 18 czerwca o godzinie 11:55.

Kto tworzy Marsz Godności?

Jesteśmy zupełnie spontanicznie sformułowanym sztabem dziewczyn, które postanowiły zrobić coś dla ważnej sprawy i dla tych kobiet, które czasami nie mają nawet szansy mówić głośno, że chciałyby protestować, np. ofiary przemocy domowej. Kobiety nie mogą czuć, że są same – mówią członkinie Marszu Godności.

Na jakie kwestie chcą zwrócić szczególną uwagę 18 czerwca w Warszawie?

Mamy do czynienia jednocześnie z planami zaostrzenia prawa – konieczność rodzenia dzieci z nieodwracalnymi wadami płodu, ograniczenie możliwości wykonywania badań prenatalnych, kary więzienia dla zgwałconych, które dokonały aborcji – oraz rezygnacją z finansowania in vitro, wycofaniem antykoncepcji awaryjnej bez recepty, rezygnacją z finansowania programów diagnostyki przesiewowej raka szyjki macicy… mogłabym dalej wymieniać – mówi Marta Dyks.

Marsz Godności zyskał już wsparcie znanych Polek i Polaków. Do inicjatywy przyłączyli się już m.in. Maja Ostaszewska, Paulina Holtz, Nergal, Agata Kulesza, Sławek Uniatowski i Monika Brodka.

Przyłączacie się?

Modelka Marta Dyks i jej mąż Borys Starosz (fot. ONS)

Modelka Marta Dyks i jej mąż Borys Starosz (fot. ONS)

Popierasz ideę Marszu Godności?Komentarzy: 2


Gość | 21 czerwca 2016, 02:01

DO: Gość | 10 czerwca 2016, 17:45 – a wlasnie, ze :TAK glabie pis-lamski!


Gość | 10 czerwca 2016, 17:45

Nie


Dodaj komentarz
×