Szukaj
Szukaj
Dziś sobota, 24.02.2018

George Michael zostawił ogromny majątek! Luksusowe wille, tantiemy… Ale najciekawsze jest to, w co inwestował najwięcej

Majątek George'a Michaela


Majątek George’a Michaela – co przekazał w spadku?

Śmierć George’a Michaela zasmuciła cały świat. Znamy już przyczynę śmierci muzyka (niewydolność serca). Wciąż pod znakiem zapytania stoją dwie ważne kwestie – data i miejsce pogrzebu artysty oraz spadek. Michael pozostawił po sobie ogromny majątek. W ostatnim rankingu Sunday Times gwiazdor zajął 22 miejsce na liście najbogatszych artystów Wielkiej Brytanii. Dorobił się ponad 105 milionów funtów, czyli pół miliarda złotych.

Zobacz: Ostatnie zdjęcia George’a Michaela. Wyglądał na przemęczonego

Na czym zarabiał George Michael?

Ostatnia płyta George’a Michaela ukazała się w 2004 roku. Na czym zarabiał przez kolejne lata? Głównym źródłem dochodu (obok tantiem) były prywatne koncerty, głównie na urodzinach dla rosyjskich oligarchów. Na przykład na noworocznym party u Władimira Putina w 2006 roku Michael zarobił 1,6 mln funtów. Za jedną godzinę występu muzyk żądał 1,5 mln funtów, tyle zarobił np. podczas prywatnego show na urodzinach miliardera Philipa Greena na prywatnej wyspie na Oceanie Indyjskim.

Potężnym zastrzykiem gotówki dla George’a Michaela były zyski z największych przebojów. Najwięcej zarabiał oczywiście w okresie świąt Bożego Narodzenia za hit Last Christmas – w sumie ponad 6 mln funtów przez dwie dekady.

Zobacz: Jego muzyka na zawsze pozostanie z nami. Wybraliśmy największe przeboje George’a Michaela

Nieruchomości George’a Michaela

George Michael miał kilka domów i rezydencji. Inwestował w nieruchomości głównie w Wielkiej Brytanii (okolice Londynu), na Cyprze i w Australii, którą chętnie odpłatnie udostępniał turystom. Za wynajęcie willi w Palm Beach trzeba było zapłacić za jedną noc 2,5 tysiąca dolarów. Cena wzrastała w okresie świąt i sylwestra aż do 35 tys. $.

Najważniejszą posiadłością muzyka była ta w Oxfordshire pod Londynem. To w niej zmarł George Michael. W angielskim hrabstwie żyje kilkunastu najbogatszych Brytyjczyków.

Zobacz: Ostatnie zdjęcia George’a Michaela. Wyglądał na przemęczonego
Nieruchomości George'a Michaela. Domy, wille, apartamenty

Nieruchomości George’a Michaela. Domy, wille, apartamenty

W co inwestował George Michael?

Artysta sporo inwestował, ale nie ujawniał szczegółów swoich biznesów. Wiadomo tylko, że ogromne pieniądze przeznaczał na sztukę, o czym mówił otwarcie w mediach chwaląc się, że jest „niezwykle bogaty”. W kolekcji George’a znajdują się obrazy o szacowanej wartości 100 mln dolarów! Michael jest także właścicielem piania Johna Lennona (zapłaciła za nie 2 mln $), które miał okazję zobaczyć na żywo Robert Kozyra.

Ogromną pasją George’a Michaela była także moda. Każde wielkie wyjście równało się z założeniem ekstrawaganckich i bardzo drogich ubrań od największych projektantów. Za same garnitury i marynarki wydawał ok. 4 tys. funtów za sztukę! Kilka egzemplarzy trafiło na aukcje charytatywne.

Zobacz: Robert Kozyra wspomina George’a Michaela: „Poznałem go. Pokazał mi…”. Wzruszające słowa nie pozostawiają wątpliwości – odeszła legenda

Do kogo trafi spadek George’a Michaela? Na razie nie wiadomo. Najpoważniejszym kandydatem według brytyjskich tabloidów jest Fadi Fawaz, ostatni partner muzyka.

Majątek George'a Michaela - na czym zarabiał?

Majątek George’a Michaela – na czym zarabiał?

Najlepsza piosenka George’a Michaela to…Komentarzy: 3


Maggie | 2 stycznia 2017, 12:32

Ja pianie Johna Lennona wyceniam znacznie wyżej:))) I można je zobaczyć? Myślałam, że tylko posłuchać :DDD


Pancio | 26 grudnia 2016, 20:53

A co to jest pianie Lnnona? Bo za pianio ja tyle bym nie dał a tez kasy mam jak lodu.


Gość | 26 grudnia 2016, 18:42

Marność nad marnościami, ale trzeba przyznać, że nic nie kradzione, nie schował swoich talentów i dobrze je wykorzystał.


Dodaj komentarz
×