Szukaj
Szukaj
Dziś poniedziałek, 18.12.2017

Co było przyczyną śmierci Magdaleny Żuk? Śledczy rozważają trzy hipotezy. Jedna z nich już została obalona

Magdalena Żuk przyczyny śmierci


Magdalena Żuk miała syndrom DDA?

Tajemnicza śmierć Magdaleny Żuk w Egipcie wciąż nie została rozwiązana. Prawie cała Polska śledzi wypadek, czekając na wyjaśnienie przyczyn tragedii. W sprawie powstało wiele przypuszczeń i hipotez. Jedna z nich mówi, że na rzekome samobójstwo Magdy miał wpływ syndrom DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików).

Dorota Woronowicz, psychoterapeutka z Centrum Konsultacyjnego AKMED, w rozmowie z portalem wp.pl rozwiewa tę wersję:

Myślę, że to jest zbytnie uproszczenie, choć wiadomym jest, że osoby DDA mają w życiu pod górkę, bo muszą zmagać się z różnymi wewnętrznymi trudnościami i raz im to wychodzi lepiej, a raz gorzej.Są to osoby, które dorastały w rodzinach nadużywających alkoholu i jako dzieci cały czas były zmuszone do dostosowywania się do atmosfery panującej w domu, uzależnionej od humoru, nastroju i stopnia trzeźwości pijącej osoby. Zwykle ukrywają przed światem to, czego doświadczają, co w samo w sobie jest trudne i obciążające, bo nierzadko picie wiąże się z różnego rodzaju nadużyciami, jak przemoc fizyczna, psychiczna, bywa, że i seksualna. Takie dzieci dorastają w atmosferze przewlekłego stresu, niepewności, braku stabilności, co sprawia, że cały czas żyją w strachu, niepewności, braku poczucia bezpieczeństwa.

Podobno Magdalena Żuk wyprowadziła się z domu rodzinnego w wieku 17 lat, wyjechała do innego miasta z powodu trudnych relacji z ojcem, który rzekomo nadużywał alkoholu. Czy to wystarczy, żeby stwierdzić, że była DDA?

Ja bym się o to nie pokusiła, bo to nie jest coś, co widać gołym okiem. Tym bardziej, że osoby DDA nie funkcjonują według jednego schematu. Mogą zachowywać się jak maskotka towarzystwa, jak kozioł ofiarny, ale równie dobrze być typem bohatera i najczęściej te role przenikają się. Nie jest tak, że ktoś jest albo wyłącznie pupilem, albo wyłącznie czarną owcą. Do takiej diagnozy potrzebna jest kilkugodzinna, wnikliwa rozmowa. Stawianie tezy, że Magda Żuk miała syndrom DDA jest bardzo ryzykowne, choć rozumiem, że ci, którzy zajmują się tą sprawą, mają potrzebę wyjaśnienia powodów tragicznego zdarzenia.

Przyczyny śmierci Magdy Żuk nadal nie poznaliśmy. Jednak przynajmniej możemy wykluczyć jedną z jej hipotez.

Aż trzy teorie dotyczące śmierci Magdaleny Żuk. Ciało Polki jest już w kraju

Magdalna Żuk - tajemnicza śmierć Polki

Magdalna Żuk – tajemnicza śmierć Polki

Magdalena Żuk przyczyna śmierci

Magdalena Żuk przyczyna śmierci

Markus - chłopak Magdaleny Żuk

Markus – chłopak Magdaleny Żuk

Czy byłeś w Egipcie?Komentarzy: 7


Gość | 25 maja 2017, 01:56

Zabili dziewczynę , dlaczego nie pozwolono jej opuścić szpitala a tarasowano drogę. Magdalena była pilnowana, zbyt cenny towar aby mógł samoistnie odejść . Współczesne niewolnictwo – handel żywym towarem . Piękna skóra , jasny fonotyp ( laleczka ), wpadła w okrutne sidła . Żal niespełnionego życia .


Gość | 24 maja 2017, 14:36

Moze Magda wyjechala do Egiptu poprostu zarobic tylko…tancem na rurze… nie seksem Miala brac slub pod koniec roku za granica a to kosztuje.Moze komus sie spodobala podczas wystepu na tyle ze chcial cos wiecej a gdy nie bylo tego w umowie i nie chciala to wzieli sobie sami.Moze nie koniecznie zgwalcona bo jak odurzona narkotykiem i nieprzytomna to byl normalny seks bo nie byla w stanie sie bronic.Ponoc nie byla zgwalcona nie bylo przemocy tak pisalo w necie.Moze
skoczyla z okna bo chciala uciec ze strachu…tak jak odeszla z domu przed trudnosciami ze strachu….a nie miala na celu popelnic- samobojstwa.Byla w takim szoku ze nie pomyslala ze moze sie zabic.Skrzywdzona shañbiona chiala za qszelka cene uciekac nawet oknem.


Gość | 22 maja 2017, 10:57

A ci ,co ją faszerowali środkami odurzającymi , szarpali i tak dalej, to nie DDA? A może DDT-Dorosłe Dzieci Terrorystów.


Gość | 20 maja 2017, 17:37

I co z tego? Tylu jest ludzi, ktorych rodzice byli alkoholikami i funkcjonuja i nie popadaja w psychoze i nie popelniaja samobojstw. To juz totalne zamiatanie pod dywan.


Gość | 19 maja 2017, 08:29

Ten jej chlopak ma dykcje, ktorej nijak nie da sie sluchac.


Gość | 19 maja 2017, 08:25

Ciszej nad tą trumną , to nie jest temat dla szmatławców


Gość | 19 maja 2017, 02:42

Po zdjęciach widać ze nie miała dda


Dodaj komentarz
×