Szukaj
Szukaj
Dziś poniedziałek, 18.12.2017

Kuba Wojewódzki ma tylko jedno pytanie do Beaty Szydło…

Kuba Wojewódzki


Kuba Wojewódzki zadał pytanie Beacie Szydło. Temat dotyczył jej niefortunnego przemówienia w Oświęcimiu

Przypomnijmy, że 14 czerwca w Oświęcimiu miały miejsce uroczyste obchody 77 rocznicy pierwszej deportacji polskich więźniów politycznych do niemieckiego obozu Auschwitz. Obecna na uroczystości premier Beata Szydło w swoim przemówieniu wypowiedziała kontrowersyjne zdanie:

Auschwitz to lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby chronić swoich obywateli.

Po jej przemówieniu w mediach rozpętała się ogromna burza krytyki słów polskiej premier. Jak wcześniej pisaliśmy w tym temacie zabrał głos nawet Donald Tusk. Jednak nie tylko polityków zbulwersowała treść przemowy Szydło. Słowa premier poruszyły także znanego gwiazdora TVN Kubę Wojewódzkiego, który umieścił na swoim profilu krótki wpis, w którym zwrócił się bezpośrednio do premier Beaty Szydło. Znany z ciętego i inteligentnego języka król TVN, Jednym swoim pytaniem wywołał setki komentarzy.

Szanowna Pani Premier. Mam tylko jedno pytanie. Czy Pani jest tak słabo wykształcona czy tak podła? Obywatel Jakub Wojewódzki

Kuba Wojewódzki nie napisał wprost, o co mu chodzi, jednak komentujący od razu dopatrzyli się nawiązania do wystąpienia premier na uroczystościach 77 rocznicy deportacji więźniów do Auschwitz. Natychmiast na jego profilu odezwali się zwolennicy i przeciwnicy PiS-u. Jego post udostępniło już ponad 8 tys. osób. 

Kolejny raz Kuba Wojewódzki trafia celnie .

Donald Tusk oburzony wypowiedzią Beaty Szydło! „Takie słowa w takim miejscu nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera”

Kuba Wojewódzki żegna się z widzami swojego programu w TVN?

Kuba Wojewódzki ma pytanie do Beaty Szydło

Czy lubisz felietony Kuby Wojewódzkiego?Komentarzy: 1


Gość | 15 czerwca 2017, 22:30

„Dla mnie jako prezydenta RP, ale i dla państwa Izrael od początku jego istnienia, Auschwitz jest wielką lekcją tego, że trzeba czynić wszystko, aby chronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli, dla władz to najwyższy obowiązek” powiedział podczas 71. rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz Andrzej Duda, prezydent RP(styczeń 2016 ).
Wypowiedź Andrzeja Dudy z okazji 71. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz, skomentował w Polskim Radiu prof. Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce.
To najważniejsze zdanie tej przemowy. Nie pamiętam takiego zdania z ust lidera Polski
— powiedział Weiss. Profesor nawiązał także do tego, jakie wnioski powinniśmy wyciągnąć z tragedii Holocaustu.
Żyć bez strachu, ale jednocześnie pamiętać o doświadczeniach przeszłości. Tak by takie wydarzenia jak Holocaust nigdy się nie powtórzyły. To nasze wyzwanie— mówił. A teraz porównajcie sobie słowa Pani Premier.
Tak na marginesie, podobna narracja dominuje w Izraelu.


Dodaj komentarz
×