Szukaj
Szukaj
Dziś piątek, 24.11.2017

Kto będzie walczył o reprezentowanie Polski na konkursie Eurowizji 2016? Znamy datę ogłoszenia oficjalnych kandydatów

Magdalena Tul zmieniła fryzurę


Eurowizja 2016- Krajowe Eliminacje

Eurowizja 2016 już coraz bliżej, a na naszym rodzimym rynku robi się gorąco. Najwięcej emocji wzbudza kandydatura Edyty Górniak, która po 22 latach zdecydowała, że ponownie chciałaby reprezentować Polskę w konkursie. Zagraniczne media również rozpisują się o jej decyzji. Diwa w niedziele zagra walentynkowy koncert, na którym zaprezentuje fanom swoją eurowizyjną propozycję.

Zobacz: Piosenka Edyty Górniak „Grateful” na Eurowizję 2016 to utwór sprzed kilku lat? 

Do tej pory swoją chęć wystąpienia na Eurowizji wyraziły również m. in. Margaret, Michał Szpak, Natalia Szroeder i Renata WolkiewiczChętnych jest wielu, ale jeszcze nic nie zostało oficjalnie potwierdzone.

Wszystkich oficjalnych kandydatów do Krajowych Eliminacji poznamy już 16 lutego w programie Świat się kręci, wtedy również dowiemy się ilu ich będzie. 17 lutego odbędzie się losowanie kolejności występów kandydatów. Od 18 lutego do 4 marca, każdy z kandydatów w programie będzie prezentował swój utwór na żywo. 

Finał preselekcji odbędzie się 5 marca. Kto pojedzie na finałową galę do Sztokholmu? Według fanów dwoma najmocniejszymi ogniwami są Margaret i Edyta Górniak. Rok temu na konkursie Eurowizji Polskę reprezentowała Monika Kuszyńska.

Najczęściej szukane wydarzenia w Google w 2015 roku:

Monika Kuszyńska – Eurowizja 2015

Eurowizja 2016: O reprezentowanie Polski walczy Edyta Górniak z piosenką Grateful

Eurowizja 2016: O reprezentowanie Polski walczy Edyta Górniak z piosenką Grateful

Czy oglądasz Eurowizję?Komentarzy: 0


Dodaj komentarz
×