Szukaj
Szukaj
Dziś sobota, 24.03.2018

W szkole księcia George’a panuje prawdziwy reżim! Że też rodzina królewska na to pozwala!

Książę George w szkole pierwszy dzień


Książę George nie może mieć przyjaciela

Przyszły król Wielkiej Brytanii i wnuk królowej Elżbiety II nie może mieć przyjaciela?! Takie rewelacje podają angielskie tabloidy, a ich źródłem nie jest kolejny wydumany zapis w protokole królewskim, a… szkoła młodego księcia! Książę George niedawno rozpoczął edukację w swojej pierwszej „prawdziwej” szkole – królewskie dzieci zwykle nauczane są przez prywatnych nauczycieli w ciągu pierwszych lat życia – i podobno wcale nie chce już do niej chodzić. To może wyjaśniać skąd ta niechęć…

Jak się okazuje, szkoła do której uczęszcza książę nastawiona jest na wprowadzanie w życie zasad wychowawczych Marii Montessori. Mówiąc krótko: skupiają się na nauczeniu dzieci życia w grupie. To oznacza, że wychowankowie placówki mogą bawić się jedynie w kilkuosobowych grupach, a na bliskie relacje dwójki dzieci zwyczajnie się nie pozwala. Chodzi o to, by żadne dziecko nie czuło się w grupie gorsze czy wyjątkowe.

Podobnie jest z urodzinami: nie wolno chwalić się przyjęciem, jeśli nie zaproszono na nie wszystkich dzieci z klasy. Takie metody wychowawcze uczą nie tylko uprzejmości wobec wszystkich i funkcjonowania w „stadzie”, ale również odpowiedzialności za inne osoby. Z drugiej jednak strony, pozbawianie dziecka możliwości nawiązania specjalnego, emocjonalnie intymnego kontaktu z drugim dzieckiem, któremu nauczy się ufać i powierzać swoje tajemnice, wydaje się być okrutne.

Jak myślicie, rodzina królewska powinna zaprotestować?

Księżna Kate już wybrała imię dla dziecka! Do George’a i Charlotte dołączy… Prawda, że pięknie?

Księżniczka Charlotte już straciła przywilej, który przysługuje księciu George’owi! Przykra decyzja królowej Elżbiety II!

Książę George ma już dosyć szkoły? Książę William zwierzył się z problemów z dzieckiem!

Gdzie i jak najczęściej spędzasz czas z przyjaciółmi?Komentarzy: 0


Dodaj komentarz
×