Szukaj
Szukaj
Dziś sobota, 24.03.2018

Zwyciężczyni „Bitwy na głosy” walczy o życie. 20-latka jest w tragicznym stanie!

Klaudia Hendel wypadek Bitwa na głosy


Zwyciężczyni Bitwy na głosy miała tragiczny wypadek

Utalentowana zwyciężczyni Bitwy na Głosy, Klaudia Hendel walczy o życie w łódzkim szpitalu. Jej stan jest niezwykle ciężki – dwudziestolatka brała udział w feralnym wypadku samochodowym. Kierowca busa, którym wracała z Wrocławia do Kielc stracił panowanie nad samochodem w okolicach Pabianic i wbił się w barierkę oddzielającą drogę od pobocza.

Klaudia w programie walczyła o zwycięstwo u boku Andrzeja Piasecznego. Teraz w szpitalu walczy o życie. Jej mama, Edyta Hendel zrozpaczona wylicza obrażenia odniesione przez jej uzdolnioną córkę:

Dowiedziałam się, że Klaudia była przez pół godziny reanimowana i dotarła do szpitala helikopterem. Była w niezwykle ciężkim stanie, miała poważne obrażenia wewnętrzne. Lekarze wycieli jej kawałek śledziony, kawałek żołądka, kawałek wątroby, miała poobijane nerki, przebite żebrami płuca, zmiażdżoną lewą część klatki piersiowej i całkowicie wyrwaną z barku rękę. Lekarze wstawiali jej bajpasy, ponieważ doszło do przerwania tętnicy i wszystkich nerwów. Nam powtarzali, że walczą o jej życie, o lewą rękę, że być może będą zmuszeni ją amputować. Na razie kończyna jest ukrwiona, ale zerwane zostały wszystkie nerwy oraz mięśnie – mówi mama Klaudii.

W jakim stanie jest Klaudia Hendel po wypadku?

Hendel leży w szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Łodzi i wciąż utrzymywana jest w śpiączce farmakologicznej. W środę sama zaczęła się z niej wybudzać. Panią Edytę poinformował o tym mąż, który cały czas przebywa przy córce w szpitalu:

W środę, po godzinie 17 zadzwonił do mnie i powiedział, że to co „wyprawia” Klaudia jest nieprawdopodobne. Nasza córka podkurczała nogi, próbowała podnosić rękę, a nawet gryzła respirator i ruszała palcami u stóp co oznacza, że ma cały kręgosłup. Lekarze mówią, że to dobry znak, że córka się wybudza ale ordynator cały czas powtarza też, żebyśmy się nie nastawiali, bo może być raz z górki, raz pod górkę, że do sprawności Klaudii jest jeszcze bardzo daleka droga – opowiada mama dziewczyny

Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle Klaudia odzyska pełną sprawność. Na razie pewne jest tylko, że czeka ją długa i kosztowna rehabilitacja oraz mozolny powrót do zdrowia. Trzymamy kciuki za uzdolnioną zawodniczkę Piaska i mamy nadzieję, że stanie na nogi prędzej, niż ktokolwiek mógłby podejrzewać.

Nie żyje 31-letni gwiazdor „Bitwy na głosy”. Przegrał walkę z chorobą

Klaudia Hendel walczy o życie w szpitalu

Klaudia Hendel walczy o życie w szpitalu

Klaudia Hendel i Andrzej Piaseczny

Klaudia Hendel i Andrzej Piaseczny

Czy oglądałeś/aś Bitwę na głosy?Komentarzy: 0


Dodaj komentarz
×