Szukaj
Szukaj
Dziś wtorek, 21.11.2017

Kayah dla „Wprost” komentuje zamieszanie wokół Opola: „Niesamowicie się to potoczyło”

Kayah Jacek Kurski Opole 2017


Kayah we Wprost o Opolu 2017

Teraz, gdy emocje już opadły po gradobiciu w opolski amfiteatr, „wszystkiemu winna” Kayah postanowiła zabrać głos.

Jak wcześniej pisaliśmy, to właśnie od Kayah zaczęła się wielka afera z festiwalem. Artystka miała wystąpić na tegorocznym festiwalu w Opolu podczas jubileuszu Maryli Rodowicz. Niedługo potem prezes TVP, Jacek Kurski, odmówił piosenkarce możliwości występu z uwagi na jej przekonania polityczne.

Jacek Kurski tłumaczy się z odwołanego Opola 2017. Jeden z argumentów? Zbigniew Wodecki. Odpowiada też Kayah: „Dokonała ataku na osobę, która…”

Kayah w rozmowie z Wprost oficjalnie potwierdziła, że TVP nie wyraziła zgody na jej występ, ale ostatecznie zrezygnowała z udziału w imprezie sama i nikogo nie namawiała do bojkotu festiwalu:

Miałam informację, że mimo zaproszenia mnie przez Marylę TVP nie zgodziła się na mój występ. Ja i mój menadżer jesteśmy długo w branży, znamy reżyserów, producentów telewizyjnych, dziennikarzy i redaktorów. Oni byli bardzo zawstydzeni decyzjami, które zapadły, wielu z nich doświadcza tego na co dzień i im się to nie podoba, nie mogą jednak głośno o tym mówić, bo obawiają się, że stracą pracę. Gdyby nie dziennikarze, którzy nagłośnili temat, pewnie sprawa nie wyszłaby na światło dzienne – skomentowała Kayah w rozmowie z Wprost.

Piosenkarka przytoczyła także dwa przykłady ingerencji TVP w dobór artystów:

Wiedziałam o tym, że wcześniej TVP zerwała współpracę choćby z Krystyną Jandą, ona sama o tym otwarcie mówi. Całkiem niedawno wycięto Natalię Przybysz z retransmisji koncertu „newOsiecka”. To są fakty. Solidaryzuję się też z kolegami z teatrów, do których wchodzi polityczna gra i brutalnie niszczy wspaniałe, budowane przez wiele lat zespoły – dodała Kayah.

Artystka zaprzeczyła także jakoby zachęcała swoich kolegów do bojkotu Opola:

Nie namawiałam nikogo do bojkotu Opola, to były indywidualne decyzje artystów. Ale niesamowicie się to potoczyło. Środowisko artystyczne pokazało, jak ważna jest wolność przekonań, że nie ma zgody na cenzurę, przecież już to przerabialiśmy, czy naprawdę za tym tęsknimy? Jestem dumna, że stać nas było na taki solidarny gest – dodała.

Prezes Kurski po wykluczeniu Kayah z festiwalu zmienił zdanie i obiecał, że jednak nie będzie ingerował w listę artystów, których Rodowicz zaprosi na scenę. Ostatecznie obydwie wokalistki same zrezygnowały z występu w Opolu. Z koncertów na festiwalu piosenki polskiej w Opolu zrezygnowało ok. 30 gwiazd. Ze względu na „antyklerykalny teledysk” z imprezy wykluczono również zespół Arkadiusza Jakubika Dr Misio.

A jednak! Festiwal w Opolu 2017 odbędzie się, ale nie pokaże go TVP!

Sytuacja z Opolem zmienia się jak w kalejdoskopie. Trudno nadążyć za nowymi decyzjami. Na dzień dzisiejszy wiemy, że Festiwal w Opolu odbędzie się we wrześniu. Natomiast Festiwal Kurskiego w Kielcach, przez zarząd TVP został nagle odwołany…

Kayah zaśpiewa dla Kurskiego! Jest tylko jedno „ale”

Kayah, gość specjalny koncertu Debiuty, festiwal Opole 2016 (fot. AKPA)

Kayah zabrała głos w sprawie Opola

Kayah o festiwalu w Opolu 2017

Kayah o festiwalu w Opolu 2017

Czy lubisz piosenki Kayah i Gorana Bregovicia?Komentarzy: 7


Gość | 31 maja 2017, 00:48

B.R.A.W.O K.A.Y.A.H , my artyści solidaryzujemy się razem z Tobą… Jesteśmy WOLNI i nie chcemy drugiej KOMUNY !


Gośćtys | 30 maja 2017, 18:29

jastrzab @ post usuwa komentarze by nikt nie czytal kto co pisze bo wiadomo kim jest shov biznes patologi


Gośćtys | 30 maja 2017, 18:26

kayia czy to jest jakis dobry wizerunek do nasladowania ? otoz nie ! wizerunek ma makabryczny patologiczny poprostu opinia zero ! a co do muzyki moze ma ze dwie mozliwe utwory reszta tandeta , ze nie da sie sluchac ! przyjrzyjcie sie dobrze z kim w szeregu w kodzie stoi zydokomuchami, ktorzy nienawidza polski , ubekami, esbekami z oprawcami stanu wojennego i oszustami skorumpowanymi jaka jest platforma z psl dobrala sobie wyborow towarzystwo do ktorej jest jej blizej ! opinia hulanki ? niech ta sekta kodowska bojkotuje ja tez olewam ich komisyjnie nie sa warci tego by te dzicz ogladac czy wydawac bilety na ich koncerty ?


Gość | 30 maja 2017, 14:51

Pani Przybysz obraza przekonania i wartosci wiekszosci Polakow i ja osobiscie nie zycze sobie promowania jej osoby w mediach publicznych – to jest moj glos nie parti! I zeby nie bylo, bo pewnie zaraz zostane obwolana PiSowskim oszolomem – wspieram walke o srodowisko, prawa zwierzat, itd. ale absolutnie nie wspieram waszej nagonki na wartosci chrzescijanskie i gowno mnie obchodza ksieza i ich grzechy – ja nie bede siedziec cicho, gdy widze probe medialnej budowy przyzwolenia na zabijania dzieci, na wlasne zyczenie (wyjasniam bo pewnie zaraz posypia sie te komentarze o „dzieciach bez mozhow2 itd)! To jest hanba nazywac takich ludzi jak Przybysz artystami z przeslaniem! I jeszcze ta jej nowa piosenka… Blagam!!! Pani Kaju (sorry latwiej mi w tej mniej europejskiej formie odmieniac Pani pseudonim) – jestem wdzieczana za Pani tworczosc uwielbiam plyte z transoriental orchestra, ale na litosc boska, czy w zwiazku z tym, ze mam poglady bardziej prawicowe, a Pani publicznie krytukuje te poglady, mam poczuc sie przez Pania dyskryminowana? Czy to KOD czy partia PO/Nowoczesna kupuje Pani plyty – to dla politykow Pani spiewa? Uwazam, ze mogliscie sprawe Opola zaltawic inaczej, a wasza postawa pokazuje, ze macie nas jako sluchaczy w nosie i muzylka wcale nie buduje mostow – Mam wrazenie, ze muzyka niestety, stala sie narzedziem politycznym! Zycze Pani madrosci Pana Wodeckiego, ktory nie biegal po roznego rodzaju marszach, a poglady zachowywal dla siebie, po to by moc przoprzez swoja muzyke wydobywac z ludzi najlepsze – z ludzi po dwoch stomach politycznej barykady. Prosze to przemyslec, bo Pan Kurski moze sobie byc jaki chce, ale wy jestescie dla NAS!


GośćP | 30 maja 2017, 11:10

Ja naiwna myśla£am,że muzyka łsgodxi obyczaje.Kaja przyznsj się poprostu nie cierpisx PISU.


Gość | 30 maja 2017, 10:26

rozwaliłaś festiwal z taką tradycją, nie powinnać zasnąć spokojnie do końca życia


Gość | 30 maja 2017, 10:22

Pani N.Przybysz i tak nikt by nie chciał oglądać bo jeszcze by zaczęła narzekać że za mała scena i musi kogoś z niej wyrzucić.


Dodaj komentarz
×