Szukaj
Szukaj
Dziś poniedziałek, 19.02.2018

Córka Zbigniewa Wodeckiego we wzruszającym wywiadzie wspomina zmarłego ojca: „To z nim spróbowałam pierwszych papierosów”

Zbigniew Wodecki wspomnienia córki


Zbigniew Wodecki był wspaniałym ojcem

Polski muzyk, Zbigniew Wodecki zmarł wiosną 2017 roku. Tragedia wstrząsnęła całe środowisko artystyczne, które wspierało rodzinę w tej ciężkiej chwili. Zmarły muzyk miał trójkę dzieci, Pawła, Joannę oraz Katarzynę. To właśnie ta ostatnia na łamach Newsweeka udzieliła wzruszającego wywiadu, w którym przywołała wiele wspomnień z dzieciństwa z ojcem.

Kiedy przyjeżdżał w nocy, siostra, brat i ja wychodziliśmy z łóżek, stawaliśmy w szeregu w piżamkach i witaliśmy tatę – powiedziała Katarzyna.

Zbigniew Wodecki, aby zapewnić rodzinie dobrobyt dużo koncertował. Robił, co mógł, by zapewnić bliskim to, co najlepsze. Nie raz dobre intencje Wodeckiego odbywały się kosztem relacji z dziećmi, które bardzo tęskniły za nim, gdy znikał na jakiś czas z domu.

Chodzenie z nim po mieście nie było przyjemne. Czuliśmy się jak kaczuszki, które idą za przywódcą stada, kaczorem, który rozdawał autografy. Nie wiadomo było, czy nas nie zgubi na tym spacerze – wspomina córka Zbigniewa.

Jak zdradziła Katarzyna Wodecka-Stubbs, jej ojciec nie był stereotypowy i nie wychowywał swoich dzieci schematycznie. Bardzo często wyłamywał się z narzuconych przez społeczeństwo kanonów doskonałego rodzicielstwa. Lecz właśnie to sprawiało, że Wodecki był w oczach dzieci wyjątkowy.

To z nim spróbowałam pierwszych papierosów – wyznała Wodecka-Stubbs.

Córka zmarłego artysty podkreśliła również, że to ojciec nauczył ją najważniejszych wartości rodzinnych, które do dziś kontynuuje.

Tak jak kiedyś czekaliśmy w piżamach na jego powrót, tak teraz stawialiśmy się ze swoimi rodzinami na kolację w domu rodziców, restauracji albo w moim mieszkaniu na wspólne gotowanie.

On był jednak dość konserwatywny, totalnie przywiązany do tradycji, domu, do nas. To właśnie on nauczył mnie, że rodzina jest zawsze najważniejsza – zdradziła Katarzyna Wodecka-Stubbs.

 

Powstanie fundacja imienia Zbiegniewa Wodeckiego? Komentarz córki rozwiewa wszelkie wątpliwości

Olga Bończyk we wzruszający sposób oddała hołd Zbigniewowi Wodeckiemu [WIDEO]

Awantura o piosenkę Zbigniewa Wodeckiego. Rozgoryczona Olga Bończyk nie kryje żalu!

Nieśmiertelny przebój Zbigniewa Wodeckiego to…Komentarzy: 0


Dodaj komentarz
×