Szukaj
Szukaj
Dziś sobota, 20.01.2018

Oto kolejna znana gwiazda, która weźmie udział w preselekcjach do Eurowizji 2017. Już raz próbowała swoich sił…

Eurowizja 2017 preselekcje uczestnicy kandydaci


Iwona Węgrowska w preselekcjach do Eurowizji 2017

Eurowizja 2017 już za cztery miesiące. Póki co, artyści przygotowują się jeszcze do krajowych preselekcji. Wiemy już, kto będzie pierwszym uczestnikiem tego wyjątkowego konkursu. To Mateusz Maga, który postara się osiągnąć sukces na miarę tego, jaki odniósł Michał Szpak.

Zobacz: Mateusz Maga pokazał teledysk do piosenki na Eurowizję 2017. W internecie burza

Okazuje się, że inni kandydaci też mają zamiar zgłosić się do polskich preselekcji. Niektórzy, tak jak Anna Cyzon z Must Be The Music podobno już to zrobili. Jak wcześniej pisaliśmy, do preselekcji mają zgłosi się między innymi: Helolove z Adą Szulc, Kuba Jasiecki, Kasia Popowska, Leszek Stanek, Gosia Andrzejewicz, Marta Zalewska, Wojtek Bałwako, Arkadiusz Matuszak z AreQue. Dziennik Eurowizyjny donosił, że zainteresowanie wyrazili również Madox oraz finalistka The Voice of Poland 7 – Anna Karwan. Teraz wiemy już, że swój utwór zgłosi także Iwona Węgrowska.

Mogę potwierdzić, że obecnie intensywnie przygotowuję się do polskich preselekcji. W tym tygodniu kończymy utwór, który następnie zgłosimy. Powalczę o godne reprezentowanie Polski w tym ważnym konkursie! Mam nadzieję, że uda mi się skończyć utwór do końca tygodnia i wyrobię się ze zgłoszeniem – przyznała w rozmowie z portalem Luvpop

To nie pierwszy raz, kiedy wokalistka chce reprezentować Polskę na konkursie Eurowizji. Węgrowska wzięła także udział w eliminacjach w 2010 roku, kiedy to z piosenką Uwięziona zajęła trzecie miejsce. Z kolei w 2005 roku z zespołem Abra! otarła się o wyjazd do Kijowa (wtedy też Eurowizja odbywała się na Ukrainie) przegrywając tylko z Ivanem i Delfinem. Myślicie, że tym razem będzie lepiej?

Zobacz: Polska topmodelka Alicja Ruchała chce zrobić karierę muzyczną i reprezentować Polskę na Eurowizji. Jak na jej nazwisko reagują ludzie?

Piosenki Iwony Węgrowskiej, która walczyły o wyjazd na Eurowizję:

Iwona Węgrowska - Ty fundujesz dobro

Iwona Węgrowska w preselekcjach do Eurowizji 2017

Iwona Węgrowska - otwarcie salonu White House

Kandydaci w preselekcjach do Eurowizji 2017

Co sądzisz o zmianach w preselekcjach do Eurowizji 2017?Komentarzy: 2


Gość | 26 stycznia 2017, 10:56

Masakra tylko nie Węgrowska.


GP | 11 stycznia 2017, 22:15

Niech zgadnę.Po powrocie z Filipin, zgłosi się Iza Krzan.Ta potrafi wszystko.


Dodaj komentarz
×