Szukaj
Szukaj
Dziś sobota, 16.12.2017

Eurowizja Junior 2017: Wybrano reprezentantkę Polski! Jest nią uczestniczka „Małych Gigantów”! [WIDEO]

Eurowizja Junior 2017 Alicja Rega


Alicja Rega z Polski na Eurowizji Junior 2017

Alicja Rega z utworem Mój dom reprezentować będzie Polskę po raz czwarty w Konkursie Piosenki Eurowizji dla dzieci, który odbędzie się w Tbilisi. Telewizja Polska zorganizowała kolejne Krajowe Eliminacje do Eurowizji Junior 2017. Z ponad setki zgłoszeń wybrała 10 wykonawców, którzy walczyli dzisiaj o bilet do Gruzji.

O zwycięstwie zdecydowali w stosunku głosów 50:50 telewidzowie oraz trzyosobowe jury: dziennikarz i komentator ESC Artur Orzech oraz wokalistki: Natalia Szroeder i Sylwia Lipka. Konkurs poprowadził gwiazdor TVP – Rafał Brzozowski.

Na samym początku koncertu zeszłoroczna reprezentantka Oliwia Wieczorek wykonała razem z Rafałem Brzozowskim piosenkę z disnejowskiej superprodukcji Kraina lodu pt. Mam tę moc, po tym zaśpiewała zwycięski utwór z zeszłorocznych preselekcji Nie zapomnij. Po wszystkich konkursowych propozycjach na scenie wystąpiły wybitne jurorki czyli Natalia Szroeder , która w duecie z prowadzącym wykonała utwór z Pięknej i Bestii oraz solo swój hit Zamienię Cię. Następnie Sylwia Lipka zaprezentowała się ze swoim ostatnim singlem Uskrzydlasz mnie.

Decyzję telewidzom przekazał Artur Orzech wraz z Oliwią Wieczorek. Alicja okazała się najlepsza, pokonując 9 innych wykonawców, w tym dwa zespoły, jeden duet, dwóch solistów i cztery solistki.

Alicja Rega – kim jest?

Alicja Rega jest uczennicą Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Za produkcję jej ballady Mój Dom odpowiedzialna jest dyrektorka tejże szkoły – Anna Czenczek.

Młoda wokalistka ma na koncie udział w „Małych Gigantach” oraz występy na wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach oraz konkursach. 26 listopada 2017 zobaczymy Alicję w Tbilisi, gdzie zmierzy się z pozostałymi piętnastoma wykonawcami.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Kto z Polski na Eurowizję Junior 2017? Znamy kandydatów do Gruzji! Wśród nich gwiazda festiwalu w Opolu 2017

Eurowizja Junior 2017 - polska piosenka wybrana

Eurowizja Junior 2017 – polska piosenka wybrana

Alicja Rega - Eurowizja Junior 2017

Alicja Rega – Eurowizja Junior 2017

Najlepsza polska piosenka na Eurowizji Junior to…Komentarzy: 0


Dodaj komentarz
×