Szukaj
Szukaj
Dziś wtorek, 23.01.2018

Szykuje się skandal na Eurowizji 2017 na Ukrainie! A wszystko przez Rosję

Rosja zrezygnuje z Eurowizji 2017?


Rosja nie wystąpi na Eurowizji 2017?

Do Eurowizji 2017 pozostały dwa miesiące. Większość uczestniczących krajów już wybrało swoich reprezentantów. W barwach Polski wystąpi Kasia Moś z piosenką Flashlight. Sporo jednak mówi się o delegacji z Rosji, która podobno waha się nad swoim udziałem w konkursie. Do bojkotu Eurowizji na Ukrainie wzywają cenieni rosyjscy artyści, którzy odnieśli sukces w przeszłości. Głównym powodem całego zamieszania jest oczywiście konflikt zbrojny, który od kilku lat trwa pomiędzy wschodnimi państwami.

W zeszłym tygodniu do bojkotu Eurowizji wezwał Filip Kirkorov (rosyjski piosenkarz, aktor, kompozytor i producent muzyczny odpowiedzialny za takie eurowizyjne utwory jak  na przykład Shine Sióstr Tołmaczowych z 2014 roku, reprezentant Rosji w 40. ESC), który uważa, że ukraiński nadawca ignoruje jego kraj i jest stronniczy w poglądach, a wszystko po to, aby zmniejszyć zainteresowanie udziałem Rosji w tegorocznym konkursie – informuje eurowizja.org

Rosjanie obawiają się, że ich reprezentant nie będzie miał zapewnionej wystarczającej opieki ze strony organizatorów. Tak twierdzi sekretarz prasowy Prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrij Pieskow. Z kolei organizatorzy Eurowizji 2017 zapewniają, że wszyscy uczestnicy mają gwarancję bezpieczeństwa.

Jon Ola Sand w wywiadzie dla „New Times” zwrócił uwagę, że Rosja może chcieć celowo wpłynąć na negatywny obraz ukraińskiego organizatora konkursu poprzez liczne problemy związane właśnie z zakwestionowaniem bezpieczeństwa podczas Eurowizji w Kijowie. Poza tym jednym z głównych powodów, dla których wybrano Kijów, a nie inne miasto na Ukrainie, to 100% gwarancja bezpieczeństwa podczas wszelkich imprez masowych, o czym poinformowały władze miasta – kontynuuje eurowizja.org

O ewentualnej rezygnacji Rosji z Eurowizji 2017 mówiło się już rok temu, po wygranej Jamali. Przypomnijmy, że Ukrainka zarówno w głosowaniu jury, jak i widzów zajęła drugie miejsce, ale po zsumowaniu punktów uplasowała się na pozycji zwycięzcy. Jeśli jednak o wyniku decydować miałyby smsy publiczności, konkurs wygrałaby Rosja, a tegoroczna edycja odbyłaby się najprawdopodobniej w Soczi.

Zobacz: Gruzja kontra Rosja na Eurowizji 2017. Szykuje się skandal!

Jamala wygrywa Eurowizję. Krok do wolności Ukrainy?

Rosja zrezygnuje z Eurowizji 2017?

Reprezentant Rosji nie wystąpi na Eurowizji 2017

Reprezentant Rosji nie wystąpi na Eurowizji 2017

Sergey Lazarev - Najczęściej szukane muzyczne gwiazdy 2016

Sergey Lazarev wygrał w głosowaniu widzów Eurowizję 2016, ale przegrał po zsumowaniu punktów od jurorów

Czy Kasia Moś wygra Eurowizję 2017?Komentarzy: 6


Gość | 10 marca 2017, 14:01

Skoro ona uzywa zdrobnienia Kasia |(btw niektórzy mają w dowodzie własnie takie „zdrobniałe formy imion” jak Asia, Kasia czy Tomek) to dlaczego kogoś poprawiasz, bo twoim zdaniem mówi zle a ty pozjadałaś rozumy i lepiej wiesz jak obcy dla ciebie człowiek ma na imie, ogarnij się.


Gość | 9 marca 2017, 23:40

Katarzyna – nie Kasia – Moś nie wygra. Przestań marzyć. Posłuchaj innych piosenek. Liczy się oryginalność, a ta piosenka przypomina Skyfall Adell, niestety. W tym roku hasło Eurowizji to różnorodność. Co z tego hasła ma pani od Link4? Może rozbierana sesja?


Mario | 9 marca 2017, 15:40

Kasia wygra!! Konkurencji nie widzę. Uwierzcie że to piosenka na finał.


Gość | 8 marca 2017, 23:06

Poczytajcie tutaj: https://orientus.wordpress.com/2017/03/05/eurovision-song-contest-rosja-muzyka-i-polityka/


Gość | 8 marca 2017, 10:09

Lazarew powinien wygrac Eurowizje .Rosja miala najlepsza piosenke ale oczywiscie Polityka…….


Gość | 7 marca 2017, 22:06

I bardzo dobrze. Niech rezygnują


Dodaj komentarz
×