Newsy[Z OSTATNIEJ CHWILI] EURO 2016: emocjonujący mecz otwarcia Francja - Rumunia z polakiem w niechlubnej roli. Kto wygrał?

[Z OSTATNIEJ CHWILI] EURO 2016: emocjonujący mecz otwarcia Francja - Rumunia z polakiem w niechlubnej roli. Kto wygrał?

Wynik meczu otwarcia EURO 2016 Francja - Rumunia 2-1 fot. uefa.com
Milena Majek
10.06.2016 22:53, aktualizacja: 11.06.2016 00:47

EURO 2016 już trwa. Od dziś, przez dokładnie miesiąc, będziemy mogli śledzić poczynania najlepszych zespołów Europy. Na pierwszy ogień poszły drużyny Francji i Rumunii. Zanim jednak rozpoczął się mecz, obejrzeliśmy piękną ceremonię otwarcia EURO 2016.

O godzinie 21 zabrzmiał pierwszy gwizdek w spotkaniu Francja - Rumunia. Już w pierwszych minutach gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Niestety, słaba celność i nerwy dały się we znaki. Podopieczni Didier Deschampsa nie mogli znaleźć skutecznego rozwiązania na przebicie szczelnej linii obrony Rumunii. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym rezultatem. Kibice mogli oglądać bramki dopiero w drugiej części spotkania. Efektownym strzałem w 57. minucie popisał się Olivier Giroud. Niestety, nie cieszyli się długo z prowadzenia. W 66. minucie w polu karnym zawodnika Rumunii faulował między innymi piłkarz polskiego pochodzenia Laurent Koscielny i po udanym trafieniu Bogdana Stancu mieliśmy już 1-1. Wynik zmienił się pod koniec spotkania. W 89. minucie gola dla gospodarzy strzelił Dimitri Payet. To on uratował Francję przed remisem. Wynik meczu otwarcia EURO 2016 Francja - Rumunia 2-1.

Na emocje związane z reprezentacją Polski musimy poczekać aż do niedzieli, kiedy to w Nicei zagramy z Irlandią Północną.