Szukaj
Szukaj
Szukaj
Dziś sobota, 18.11.2017

Cannes 2017: Tak wyglądają ostatnie przygotowania przed rozpoczęciem festiwalu

Cannes 2017 kiedy, gdzie, terminarz
Cannes 2017


Cannes 2017 – kiedy się odbywa?

Już 17 maja startuje Festiwal Filmowy w Cannes. Przygotowania do wielkiego święta filmu idą pełną parą. Jak zawsze do Francji przyjadą najważniejsi twórcy filmowi oraz aktorzy, którzy zawalczą o Złotą Palmę. 70 edycja Festiwalu Filmowego w Cannes odbędzie się w dniach 17-28 maja. Przewodniczącym tegorocznego jury został wybitny reżyser Pedro Almodóvar.

Znamy już plakat promujący Festiwal Filmowy w Cannes 2017. W tym roku wybrano roztańczoną Claudię Cardinale, żądną przygód włoską aktorkę, niezależną kobietę i działaczkę społeczną. Wybór zachwycający, jednak jak się okazuje, nie wszystkich. Słynna aktorka na plakacie została bowiem dość znacząco „odchudzona”. Efekt szaleństwa grafika nie spodobał się internautom. Francja od dawna walczy ze zbyt szczupłymi modelkami i nadmiernym retuszem… Szczególnie, że pamiętamy piękne postery z poprzednich lat z Marilyn Monroe, Faye Dunaway, Ingrid Bergman, Marcello Mastroianni, Paul Newman i Joanne Woodward, Juliette Binoche, czy Marlene Dietrich.

Co oni jej zrobili?! Plakat promujący festiwal w Cannes 2017 z mocnym retuszem. Porównajcie z oryginalnym zdjęciem

Grażyna Torbicka o festiwalu w Cannes 2017

Które produkcje w tym roku zachwycą krytyków? Tego dowiemy się już niebawem. Ale skoro mówimy o Festiwalu Filmowym w Cannes, to nie może na nim zabraknąć Grażyny Torbickiej. Dziennikarka w rozmowie dla TVN zdradziła, że ten festiwal jest dla niej szczególnie ważny – jest zarówno ambasadorką marki L’Oreal Paris, która od 20 lat współpracuje przy Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes 2017, jak też sama od dwudziestu lat uczestniczy w wydarzeniu:

To będzie dla mnie wyjątkowy festiwal, ponieważ to będzie mój dwudziesty festiwal w Cannes

Jak wyglądają wiec przygotowania popularnej dziennikarki przed wyjazdem do Cannes i czym konkretnie będzie się tam zajmowała?

Chcę zobaczyć jak najwięcej filmów, spotkać jak najwięcej ciekawych ludzi i potem z tego wszystkiego wybrać coś, co będzie stanowiło program kolejnego Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu nad Wisłą – powiedziała Torbicka.

Festiwal w Cannes to przede wszystkim wielkie gwiazdy. Z którymi ikonami kina pani Grażyna porozmawia?

Zaraz drugiego dnia festiwalu mam zaplanowane dwa wywiady z fenomenalnymi gwiazdami z Susan Sarandon oraz z Julianne Moore.

Dziennikarka zdradziła, że nie ma jeszcze przygotowanych wszystkich kreacji na wyjazd do Cannes, jednak  do rozpoczęcia festiwalu wszystko będzie gotowe.

Dla Grażyny Torbickiej Festiwal w Cannes właściwie zaczął się już 13 kwietnia, od konferencji w Paryżu anonsującej oficjalny zestaw festiwalowych filmów proponowanych w tym roku.

Cannes 2017 – przygotowania do festiwalu

Festiwal w Cannes to impreza, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Nawet niedzielni kinomani wiedzą, że co roku przed wakacjami cała plejada światowych gwiazd zjeżdża na 2 tygodnie do Cannes na Lazurowe Wybrzeże. To wielkie święto kina sprawia, że senny kurort budzi się do życia i pozostaje aktywny przez kolejnych kilka miesięcy. Przedsmak ostatnich przygotowań przed rozpoczęciem festiwalu możecie zobaczyć w galerii.

Piękna Grażyna Torbicka w Dzień dobry TVN! Opowiedziała o Cannes i współpracy z L’Oréal Paris [WIDEO]

Była najpiękniejszą dziewczynką na świecie. Jako 9-latka wywołała skandal. Co się z nią dzieje i jak wygląda teraz?

Plakat promujący festiwal w Cannes 2017

Plakat promujący festiwal w Cannes 2017

W jakie dni jest Cannes 2017?

W jakie dni jest Cannes 2017?

Cannes 2017 - plan poszczególnych dni

Cannes 2017 – plan poszczególnych dni

Śledzisz relacje z festiwalu w Cannes?Komentarzy: 0


Dodaj komentarz
×