Szukaj
Szukaj
Dziś niedziela, 17.12.2017

W jednej kwestii Agata Duda zostawia Brigitte Macron daleko w tyle. Za to z Melanią Trump mogą przybić sobie piątkę

Brigitte Macron, Agata Duda, Melania Trump


Brigitte Macron nie jest formalnie Pierwszą Damą Francji

Obywatele Francji nie chcą, aby żona obecnego prezydenta Emmanuela Macrona – Brigitte Macron była pierwszą damą. Podjęto nawet decyzję, by nie sprawowała tej funkcji! Blisko 300 tysięcy Francuzów podpisało petycję, w której sprzeciwiło się posiadaniu przez Brigitte Macron statusu pierwszej damy – a przede wszystkim wynikających z niego dochodów z budżetu państwowych funduszy.

Jak informuje The Guardian, żona Emmanuela Macrona wkrótce przestanie być tytułowana pierwszą damą Francji. Wówczas Brigitte będzie pełnić tylko funkcje publiczną, nie polityczną.

Rihanna spotkała się z Emmanuelem i Brigitte Macron. Pojechała do Paryża w ważnej sprawie! [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Już na początku swojej prezydentury Emmanuel Macron rozpoczął działania mające na celu dokładne określenie statusu swojej żony. Dodatkowo, we Francji trwają prace nad nowym prawem, które wprowadzi regulacje zabraniające zatrudniać politykom członków rodziny. Jak tłumaczy rzecznik rządu Francji:

Nie mówimy o pracy, ale o statusie. Żona prezydenta nie otrzymuje wynagrodzenia za swoją działalność, nawet jeśli jest stale obecna u boku męża. To tylko kwestia transparentności

Brigitte Macron spotkała się z Bono z U2! Stylizacja godna fanki rocka

Dlaczego Brigitte Macron nie jest pierwszą damą Francji?

Brigitte jest bardzo dobrze wykształcona, wywodzi się z bogatej rodziny. Gdy jej mąż został głową państwa, Brigitte bardzo szybko zajęła pozycję pierwszej damy. Towarzyszy mężowi w oficjalnych spotkaniach, zawsze jest nienagannie i modnie ubrana w drogie kostiumy od znanych projektantów. Brigitte, podobnie jak Melania Trump uwielbia markowe, luksusowe ubrania, dodatki i gadżety, w których prezentuje się znakomicie nawet na tle idealnej, wizerunkowo pierwszej damy USA.

64-letnia Pierwsza Dama Francji w czarnej mini! Ale ma zgrabne nogi!

Niestety Brigitte ma ogromny problem, bowiem jak już wspomnieliśmy francuskie prawo nie przewiduje funkcjonowania pierwszej damy. Żona prezydenta Francji nie ma zapisanych w konstytucji żadnych przywilejów! Obywatele Francji nie chcą utrzymywać żony swojego prezydenta. Czy zatem polityczne ambicje Brigitte i jej małżonka, zostaną unicestwione przez własnych wyborców?

Zawsze jest jeszcze szansa na to, aby inteligentna żona Emmanuella w przyszłości sama kandydowała w wyborach. Znamy przecież takie przypadki.

Zjawiskowa Melania Trump w Paryżu! Przyćmiła Brigitte Macron? Stylowy pojedynek Pierwszych Dam USA i Francji

Melania Trump i Brigitte Macron w Paryżu

Melania Trump i Brigitte Macron w Paryżu

Melania Trump i Agata Duda - pojedynek na stylizacje w Warszawie

Melania Trump i Agata Duda pełną funkcje Pierwszych Dam

Emmanuel Macron i Brigitte Trogneux - para prezydencka Francji

Emmanuel Macron i Brigitte Trogneux – para prezydencka Francji

Melania Trump czy Brigitte Macron, która ma lepszy styl?Komentarzy: 2


agx | 15 sierpnia 2017, 18:55

No sorry, ale nasza żadnej kasy nie bierze.


Gość | 13 sierpnia 2017, 20:16

No i b dobrze,jest żonaprezydenta Francji , ten zaszczyt jej wystarczy…a nasza bierze kase i co robi ? Milczy, zamyka usta tam gdzie powinna mieć otware, jest NIE aktywna…


Dodaj komentarz
×