Szukaj
Szukaj
Dziś piątek, 24.11.2017

Kariera Anny Muchy utknęłaby w martwym punkcie gdyby nie on. „Pamiętam, jak bardzo byłam samotna, zagubiona i bezradna”

Anna Mucha skrytykowana


Anna Mucha wspomina Janusza Głowackiego

Pamiętamy jeszcze niefortunny wpis Anny Muchy, który umieściła po śmierci Witolda Pyrkosza.Przypomnijmy tylko, że aktorka opublikowała wówczas na swoim profilu zdjęcie, które wzbudziło mnóstwo emocji. Ujęcie pokazywało osoby związane z produkcją M jak miłość podczas minuty ciszy. Upublicznienie go uznano za niewłaściwe.

Anna Mucha podzieliła się smutnym zdjęciem na Instagramie. Tak ekipa „M jak miłość” upamiętniła śmierć Witolda Pyrkosza

Cała Polska obecnie opłakuje śmierć Janusza Głowackiego. Wybitny polski prozaik, dramaturg, scenarzysta, felietonista i eseista zmarł 19 sierpnia. Anna Mucha ponownie poczuła potrzebę, aby publicznie pożegnać kolejnego z wielkich…

Janusz Głowacki nie żyje. Zmarł prozaik, dramaturg, scenarzysta „Rejsu” i filmów Andrzeja Wajdy

Dla młodszego pokolenia przypomnijmy, że Janusz Głowacki, zwany w Warszawie „Głową”, zawsze był uosobieniem młodości. Gdy zimą, paradował w kożuchu po Krakowskim Przedmieściu, zawsze miał zawadiacko rozpiętą koszulę na piersi. Wysoki i bardzo męski słynął z ogromnego powodzenia u kobiet oraz z rozrywkowego życia, choć żartował, że – aby nie burzyć mitu – zawsze ukrywał przed ludźmi, że pisze przez kilka godzin dziennie. Głowacki słynął też z wyjątkowej ironii i błyskotliwego poczucia humoru. Mówił:

Bardzo ważne jest utrzymanie równowagi między tragedią a komedią. Ja staram się pisać rzeczy tak prawdziwe, że aż nieprawdopodobne. Ale punkt wyjścia i charaktery są realistyczne. Nie powinno się z tego robić groteski, zaczynać od groteskowego, nieprawdziwego tonu.

Tym razem przy pożegnaniu Głowackiego, Anna Mucha nie dodała już swojego intymnego zdjęcia, pożegnała mistrza tylko osobistym wpisem:

Pamiętam, jak bardzo byłam samotna, zagubiona i bezradna w pierwszych miesiącach swojego pobytu w NYC. Jak bardzo nie umiałam się odnaleźć w szkole aktorskiej i pokazać, że nie znalazłam się tam przypadkowo… i wtedy na pomoc „przyszedł” mi Janusz Głowacki z Anką z Karaluchów i wspaniałym monologiem. Odmienił moje życie. Zaczęłam oddychać, uwierzyłam w siebie i zaczęłam pracować. Zostałam zauważona i doceniona. Jestem wdzięczna losowi za to, że kiedyś się spotkaliśmy i miałam szansę podziękować. Zdążyłam… dziękuję. Dziękuję z całego serca… będzie Pana brakowało… #rip – napisała Mucha na swoim profilu

Anna Mucha nie jest w swoim smutku po odejściu pisarza odosobniona. Po śmierci Głowackiego okazało się, że wiele polskich młodych aktorek właśnie jemu zawdzięcza swoją zawrotną karierę…Sam Mistrz jednak już nigdy światu tego nie potwierdzi….

Ola Kwaśniewska pokazała intymną pamiątkę po Januszu Głowackim. Jego słowa dzisiaj chwytają za serce

Janusz Głowacki i Grażyna Szapołowska

Janusz Głowacki i Grażyna Szapołowska

Janusz Głowacki i Olena Leonenko - Paszporty Polityki 2016

Janusz Głowacki i Olena Leonenko

Zmarł Janusz Głowacki

Zmarł Janusz Głowacki

 

Obserwujesz Annę Muchę na Instagramie?Komentarzy: 0


Dodaj komentarz
×