Szukaj
Szukaj
Dziś wtorek, 20.03.2018

Z ostatniej chwili! Andrzej Duda ZAWETOWAŁ dwie z trzech ustaw! „Nie będzie trzeciego weta”Andrzej Duda zawetował ustawy o SN i KRS

To chwila, na którą od kilku dni czekali wszyscy Polacy. Prezydent Andrzej Duda wreszcie zabrał głos w sprawie kontrowersyjnych planów PiSu dotyczących Sądów Najwyższych i Krajowej Rady Sądownictwa – z trzech proponowanych ustaw prezydent obiecał zawetować dwie najważniejsze.

Andrzej Duda jak David Hasselhoff! Tak prezydent szaleje na wakacjach z żoną!

W czasie kampanii prezydenckiej podkreślałem, że prezydent jest wybrany przez naród i daje najsilniejszy w Polsce mandat do podejmowania decyzji, ale mówiłem także, że powinien służyć społeczeństwu, narodowi i państwu.  Ubolewam nad tym, że projekt ustawy nie był mi przedstawiony jako prezydentowi i nie mogłem odbyć w tej sprawie konsultacji.To decyzja szybka, bo widać, jakie w tej sprawie są obawy. Nie chcę, żeby ta sytuacja się pogłębiała, bo to pogłębia podział w społeczeństwie. Od obalania władzy są wybory. Dlatego bardzo proszę, by politycy opozycji się opamiętali. Apeluję o to do jednej i drugiej strony, zdając sobie sprawę z tego, że oceny mojej decyzji mogą być różne. Wiem, że ta decyzja będzie krytykowana, być może przez obie strony sceny politycznej, ale podejmuję ją z wielką odpowiedzialnością za polskie państwo. Biorę na siebie tę odpowiedzialność. To moja odpowiedzialność jako prezydenta – mówił podczas spotkania z dziennikarzami

Rzecznik prezydenta oficjalnie zapowiedział, że nie będzie trzeciego weta. PAP podaje, że Andrzej Duda podpisze ustawę o ustroju sądów powszechnych. Co ciekawe, podczas wystąpienia (poniżej) prezydent ani słowem nie wspomniał o trzeciej ustawie.

Prezydent wrócił z wakacji i od razu zabrał się do pracy. Myślicie, że zawetowane przez niego ustawy naprawdę nie wejdą jednak w życie?

Najpierw Agata Duda, teraz żona premiera Japonii! Ona też poniżyła Donalda Trumpa!

Książęca para w Warszawie na spotkaniu z Andrzejem i Agatą Dudą

Książęca para w Warszawie na spotkaniu z Andrzejem i Agatą Dudą

Agata i Andrzej Duda pożegnali Kate i Williama

Agata i Andrzej Duda pożegnali Kate i Williama

Andrzej Duda podjął dobrą decyzję?Komentarzy: 1


Gośćasa | 24 lipca 2017, 11:00

duda zawetowal reforme zeby bylo jak jest, porazka rzadu, a terrorysci rp moga otwierac szampana


Dodaj komentarz
×